Złoty Kask: Triumf Kasprzaka w Gdańsku

Żużel

Krzysztof Kasprzak wygrał w Gdańsku turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf 35-letniego żużlowca truly.work Stali Gorzów Wielkopolski w tej imprezie. Kolejne miejsca zajęli Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław) i Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra).

Ten turniej miał się pierwotnie odbyć 20 kwietnia w Pile, jednak po protestach zawodników, którzy narzekali na zły stan toru, został odwołany. Imprezę przeniesiono do Gdańska, ale nie zdołano jej rozegrać w wyznaczonych we wrześniu dwóch terminach. Zawody doszły nad morzem do skutku dopiero za trzecim razem.

 

Na starcie zabrakło mistrza świata Bartosza Zmarzlika (truly.work Stal Gorzów Wielkopolski), a Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) i Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) przedstawili zwolnienia lekarskie. W miejsce niedysponowanych zawodników pojechali Jakub Jamróg (Betard Sparta) i Bartosz Smektała (Fogo Unia), którzy wcześniej mieli pełnić rolę rezerwowych.

 

W Gdańsku nie pojawili się także Maciej Janowski (Betard Sparta), Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz) oraz rezerwowy Przemysław Pawlicki (MrGarden GKM Grudziądz). Tego pierwszego zastąpił Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), a Niedźwiedzia Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź).

 

Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Kasprzak, który wygrał komplet pięciu wyścigów. Drugi był Jamróg – reprezentant Betardu Sparty trzy razy pierwszy dotarł na linię mety, a w dwóch startach musiał ustąpić pola tylko Januszowi Kołodziejowi (Fogo Unia) i Kasprzakowi.

Na najniższym stopniu podium stanął weteran, 44-letni Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz), który triumfował w Złotym Kasku w 2001 roku.

 

Te zawody były jednocześnie krajową eliminacją do dwóch imprez. Czterech czołowych zawodników pojedzie w kwalifikacjach do cyklu Grand Prix 2021, a trzech pierwszych, którzy będą tym startem zainteresowani, dostanie się do kwalifikacji mistrzostw Europy 2020.

 

Wyniki:
  
  1. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)    15 pkt.
  2. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)        13 
  3. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)  9 
  4. Krystian Pieszczek (Zdunek wybrzeże Gdańsk)     8+3 
  5. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)          8+2 
  6. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)  8+w 
  7. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)         7 
  8. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)     7 
  9. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)       7 
  10. Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa)  6 
  11. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)         6 
  12. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)           6 
  13. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz)   6 
  14. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)           6 
  15. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)        5 
  16. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)      3
  
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie