10 goli w meczu Widzewa. Szalone spotkanie w Łodzi!

Widzew Łódź pokonał Pogoń Siedlce... 7:3 w spotkaniu polskiej II ligi. Ekipa prowadzona przez Marcina Kaczmarka zrównała się tym samym punktami z liderującą Resovią Rzeszów.

Wynik meczu już w 7. minucie z rzutu karnego otworzył Marcin Robak. Doświadczony napastnik wpisał się na listę strzelców również kwadrans później. Potem strzelali już inni. Jeszcze w pierwszej połowie swoje trafienie zanotowali Konrad Gutowski i Sebastian Zieleniecki, dzięki czemu gospodarze prowadzili do przerwy 4:0.

W drugiej części gry strzelanie rozpoczął Adam Mójta, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Minutę później Bartosz Brodziński zanotował gola samobójczego i Widzew prowadził 5:1. Po chwili było 6:1 po trafieniu Christophera Mandiangu. Goście jednak nie odpuścili i w ciągu czterech minut Kamil Walków dwukrotnie pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

Decydujący głos należał do piłkarzy Widzewa. Gutkowski zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu w 83. minucie i ustalił tym samym wynik spotkania na 7:3.

Widzew wskoczył na drugie miejsce, a w znacznie gorszym położeniu jest klub z Siedlec. Pogoń zajmuje 12. lokatę w tabeli i tylko o punkt wyprzedza Skrę Częstochowa, która znajduje się na miejscu spadkowym.

Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 7:3 (4:0)
Bramki: Marcin Robak 7 (k), 23, Konrad Gutowski 37, 83, Sebastian Zieleniecki 42, Bartosz Brodziński 65 (s), Christopher Mandiangu 66 - Adam Mójta 64 (k), Kamil Walków 72, 76