Angelovski: Szanuję i znam całą polską drużynę

Piłka nożna

- Szanuję całą polską drużynę. Znam Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, bo grają we Włoszech. Cenię Kamila Grosickiego. Mateusz Klich zna się z gry w Leeds United z Alioskim, więc mamy naprawdę sporo informacji na temat polskiej reprezentacji - powiedział selekcjoner Macedonii Północnej, Igor Angelovski.

Bartłomiej Szulga: Kiedy Pana drużyna wygrywała ze Słowenią, Polska grała z Łotwą. Wygraliśmy 3:0, ale w niezbyt imponującym stylu. Co wg pana jest ważniejsze - po prostu wygrać, czy zrobić to w dobrym stylu?

Igor Angelovski: Oczywiście wynik jest najważniejszy. W futbolu chodzi o zwycięstwo. Jeżeli wygrałeś, to osiągnąłeś cel. Jeżeli dodatkowo uda się to zrobić w dobrym stylu, to wtedy misja jest wykonana w całości. Ale dla mnie jednak najważniejsze jest zwycięstwo i żeby na koniec meczu dopisać sobie 3 punkty.

Selekcjoner Łotwy powiedział, że Robert Lewandowski jest obecnie najlepszym napastnikiem na świecie. Czy zgadza się Pan z tą opinią? I czy ma Pan pomysł, jak go zatrzymać?

Bez wątpienia jest jednym z najlepszych napastników. Udowodnił to swoją grą zarówno w reprezentacji, jak i w klubie. Jak go zatrzymamy? Nasza siła to drużyna. Dobry występ całej drużyny będzie kluczem do sukcesu. Nie gramy tylko przeciwko Lewandowskiemu, bo w polskiej ekipie jest wielu innych groźnych zawodników. Są na prowadzeniu w grupie.

Którzy polscy piłkarze są najgroźniejsi?

Szanuję całą polską drużynę. Znam Zielińskiego i Milika, bo grają we Włoszech. Uważnie śledzę rozgrywki w tym kraju, więc sporo o nich wiem, a są to świetni piłkarze. Cenię Grosickiego. Mateusz Klich zna się z gry w Leeds United z Alioskim, więc mamy naprawdę sporo informacji na temat polskiej reprezentacji. Jednocześnie cenię całą kadre Jerzego Brzęczka.

Elif Elmas strzelił dwa gole w meczu ze Słowenią. Pojawiły się opinię, że to najbardziej utalentowany piłkarz w historii Macedońskiego futbolu. Zgadza się Pan?

Uważam, że na razie najlepszym piłkarzem w historii Macedonii jest Goran Pandev. Mam ogromną nadzieję, że Elif, kiedy osiągnie taką pozycję i sukcesy jak Goran. Jestem dumny, że mam takiego piłkarza w swojej drużynie. Jednak nie tylko on stanowi o naszej sile. Są inni bardzo dobrzy zawodnicy i jako trener bardzo się cieszę, że pracuję z tą grupą.

Jakie przewidywania na jutrzejszy mecz?

Polska jest faworytem, ale w futbolu wszystko może się zdarzyć. Przyjechaliśmy tu zagrać dobry mecz. Jeżeli będziemy mieli szczęście, to uzyskamy korzystny wynik.

Bartłomiej Szulga, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie