FEN 26: 20 sekund! Grzebyk w efektowny sposób obronił pas

Sporty walki

Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO) błyskawicznie obronił mistrzowski pas kategorii średniej. "Polski McGregor" pokonał Roberta Fonsekę (12-4, 6 SUB) w pierwszej rundzie walki wieczoru gali FEN 26.

Grzebyk trafił Brazylijczyka mocnym kopnięciem już na początku pojedynku, przez co Fonseca nabawił się kontuzji. 29-latek dopadł rywala w parterze i tam dokończył robotę. Sędzia przerwał walkę, a Grzebyk zaraz potem mógł świętować obronę pasa w kategorii średniej. Warto dodać, że Polak jest też mistrzem w kategorii półśredniej.

Fonseca nie był w stanie opuścić klatki o własnych siłach. Co ciekawe przed walką Grzebyk przyznał, że celuje w zdobycie... trzeciego pasa.

 

- Zamierzam bronić obu pasów, na razie żadnego nie wakuję. Jest nawet plan, by walczyć o trzeci pas. To byłoby bardzo fajne. Trzeba spełniać marzenia - stwierdził.

 

W starciu poprzedzającym walkę wieczoru na zasadach K-1 zmierzyli się Wojciech Wierzbicki i Dominik Zadora. Stawką tego pojedynku był pas w kategorii do 77 kilogramów. Walka była bardzo ciekawa, ale Zadora nie wyszedł do czwartej rundy z powodu kontuzji i nowym-starym mistrzem FEN został Wierzbicki. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie