El. Euro 2020: Białoruś - Holandia. Transmisja w Polsacie Sport News

Piłka nożna
El. Euro 2020: Białoruś - Holandia. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP

Gorączka związana z eliminacjami Euro 2020 w pełni. W ramach rywalizacji w grupie C w Mińsku dojdzie do konfrontacji reprezentacji Białorusi z Holandią. Zdecydowanymi faworytami tego meczu są goście, którzy walczą o pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze natomiast dawno stracili szansę na awans, ale postarają się sprawić dużą niespodziankę. Transmisja meczu w Polsacie Sport News.

Białorusini w sześciu dotychczasowych meczach eliminacyjnych zdobyli zaledwie cztery punkty po dwumeczu z najsłabszą w tej grupie Estonią. Wcześniej zespół ten poniósł same porażki i jeżeli w niedzielny wieczór nie wydarzy się nic zaskakującego, to Holendrzy powinni zainkasować komplet oczek, będąc o kilka klas lepszą drużyną.

 

Podopieczni Ronalda Koemana celują w zwycięstwo nie tylko w tym spotkaniu, ale w grupie C, w której występują, walcząc o palmę pierwszeństwa z Niemcami oraz Irlandią Północną, które dzielnie dotrzymuje kroku dwóm futbolowym potentatom. Wszystkie te reprezentacje mają po dwanaście punktów, lecz Irlandczycy z północy rozegrali jeden mecz więcej. Ich ostatnim rywalem była właśnie ekipa Oranje, która u siebie wygrała 3:1, mimo że w 75. minucie to przeciwnicy objęli prowadzenie. Miejscowi zanotowali jednak fantastyczną końcówkę, doprowadzając do remisu w 80. minucie za sprawą Memphisa Depaya, natomiast w doliczonym czasie gry dorzucając jeszcze dwa trafienia autorstwa Luuka de Jonga i ponownie Depaya.

 

Białorusini rozegrali jedno spotkanie więcej od Holendrów i jest to ich ostatni mecz domowy w tych eliminacjach, a więc należy spodziewać się, że będą chcieli dać radość swoim kibicom i uprzykrzyć życie utytułowanemu rywalowi. W poprzedniej serii gier podopieczni Mikhaila Markhela jednak mocno zawiedli, ponieważ tylko bezbramkowo zremisowali u siebie z Estonią.

 

W pierwszym meczu obu drużyn Holendrzy bez problemów wygrali 4:0. Trudno znaleźć jakiekolwiek argumenty mówiące, że tym razem będzie inaczej. Atut własnego boiska oraz ewentualne zlekceważenie rywala może jedynie spowodować, że Oranje będą mieć problemy. Biorąc jednak pod uwagę ścisk w górze tabeli, przyjezdni powinni podejść do tej konfrontacji z maksymalną koncentracją, a wówczas o zaskakujący rezultat będzie niezwykle ciężko.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

 

Transmisja meczu Białoruś - Holandia o godz. 17:50 w Polsacie Sport News.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze