El. ME 2020: 21 piłkarzy na boisku, a i tak wygrali Niemcy

Niemcy przez większość spotkania z Estonią w eliminacjach ME 2020 grali w "10" po czerwonej kartce dla Emre Cana. Nie przeszkodziło im to w wyjazdowej wygranej 3:0. Dwa gole strzelił Ilkay Gundogan.

Joachim Loew postawił w Tallinnie na jedenastkę, w której nie było miejsca dla poturbowanego Serge'a Gnabry'ego. W związku z urazami selekcjoner reprezentacji Niemiec miał do dyspozycji tylko ośmiu rezerwowych, a na środku obrony z konieczności zagrał Emre Can. W 14. minucie przyzwyczajony do mniejszej odpowiedzialności w środku pola Can zdrzemnął się, a próbując naprawić błąd faulował wychodzącego na czystą pozycję rywala na 17. metrze i musiał obejrzeć czerwoną kartkę.

Estończykom w takim momencie musiała zapalić się żarówka pod tytułem "możemy sprawić sensację". Gospodarze nie rzucili się oczywiście na doświadczonego przeciwnika, ale i tak mieli nieliczne okazje. Karol Mets i Konstantin  Vassiljev nie potrafili jednak pokonać Neuera. Bliżej szczęścia w pierwszej połowie byli Niemcy, ale Marco Reus trafił z rzutu wolnego tylko w słupek.

Po przerwie goście nie pozostawili już jednak wątpliwości, że mimo osłabienia to oni cały czas mają w nogach więcej argumentów. Już w 52. minucie piłka trafiła pod nogi Ilkaya Gundogana, a ten po rykoszecie otworzył wynik spotkania. W 58. minucie podobna sytuacja i podobny gol Gundogana dały spokój Niemcom przed końcówką meczu. Loew posłał do boju rezerwowych, a jeden z nich - Timo Werner trafił na 0:3 w 71. minucie.

Estonia - Niemcy 0:3 (0:0)
Bramki: Gundogan 52, 58, Werner 71

Estonia: Sergei Lepmets - Nikita Baranov, Joonas Tamm, Karol Mets, Artur Pikk - Ilja Antonov, Gert Kams, Mihkel Ainsalu, Konstantin Vassiljev (61' Mattias Kait), Frank Liivak (77' Henrik Ojamaa) - Rauno Sappinen (56' Sergei Zenjov).

Niemcy: Manuel Neuer - Emre Can, Niclas Sule, Marcel Halstenberg - Lukas Klostermann, Kai Havertz, Joshua Kimmich, Ilkay Gundogan - Julian Brandt (86' Nadiem Amiri), Marco Reus (77' Suat Serdar) - Gian-Luca Waldschmidt (66' Timo Werner).

Czerwona kartka: Can (14')