El. ME 2020: W grupie I wszystko jasne. Rosja z awansem

Reprezentacja Rosji jest kolejną drużyną, która zapewniła sobie grę w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Podopieczni Stanisława Czerczesowa przypieczętowali awans, zwyciężając z Cyprem na wyjeździe 5:0.

Trzy dni wcześniej pierwszą drużyną z grupy I, która mogła cieszyć się z awansu, zostali Belgowie po wygranej 9:0 z San Marino. 13 października w ich ślady mogli pójść Rosjanie, którzy grali na wyjeździe z Cyprem - jedyną drużyną, która mogła jeszcze odebrać Euro 2020 Sbornej. Cypryjczycy musieli jednak wygrać z piłkarzami Czerczesowa.

Wątpliwości co do wyniku zostały rozwiane już w pierwszej połowie. Strzelanie rozpoczął w 9. minucie Denis Cheryshev, który popędził lewą stroną i przy bliższym słupku pokonał Kostasa Panayi. Czternaście minut później piłkarz Valencii asystował, a na 2:0 podwyższył Magomed Ozdoev. Chwilę później gospodarze jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuację, bo czerwoną kartkę za brutalny faul ujrzał Konstantinos Laifis.

Mimo liczebnej przewagi i wielu doskonałych okazji Rosjanie długo nie potrafili strzelić gola numer 3. Dopiero w 79. minucie najlepszy na placu gry Cheryshev dograł precyzyjnie na głowę będącego na 7. metrze Artema Dzyuby, który takich sytuacji nie marnuje. Tuż przed końcowym gwizdkiem Cypryjczyków dobili jeszcze Aleksandr Golovin oraz Cheryshev. To wierni żołnierze Czerczesowa przypieczętowali więc awans Sbornej na Euro 2020.

Cypr - Rosja 0:5 (0:2)
Bramki: Cheryshev (9', 90+2'), Ozdoev (23'), Dzyuba (79'), Golovin (89')

Cypr: Kostas Panayi (40' Urko Pardo) - Charalampos Kyriakou, Giorgios Merkis, Konstantinos Laifis - Ioannis Kousoulos, Michalis Ioannou, Kostakis Artymatas, Matija Spoljaric (80' Fotis Papoulis), Nicholas Ioannou - Panyiotis Zachariou (36' Margaca), Ioannis Costi.
Rosja: Guilherme - Sergey Petrov (37' Vyacheslav Karavaev), Andrey Semenov, Georgiy Dzhikiya, Fedor Kudryashov - Aleksandr Golovin, Ilzat Akhmetov (61' Daler Kuzyayev), Magomed Ozdoev - Aleksey Ionov (77' Zelimkhan Bakaev), Artem Dzyuba, Denis Cheryshev.