Giganci Siatkówki: Porażka PGE Skry. Jastrzębski triumfatorem turnieju

W ostatnim meczu tegorocznego turnieju towarzyskiego w Kępnie "Giganci Siatkówki" PGE Skra Bełchatów przegrała z Power Volley Milano 1:3, co oznacza, że całe zmagania padły łupem Jastrzębskiego Węgla.

Ekipa PGE Skry dzień wcześniej wygrała z Gas Sales Piacenza Volley bez straty seta i miała szansę na zwycięstwo w całym turnieju, pod warunkiem zwycięstwa za 3:0 lub 3:1 z Power Volley Milano. Włoski team z kolei przegrał 0:3 z Jastrzębskim Węglem.

Bełchatowianie rozpoczęli ten mecz w składzie Milan Katić, Mariusz Wlazły, Aleksander Antosiewicz, Wojciech Sobala, Grzegorz Łomacz, Piotr Orczyk oraz Bartosz Mielczarek. Smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że szkoleniowcem Power Volley jest Roberto Piazza, który w latach 2017-2019 prowadził Skrę.

W pierwszym secie team z Mediolanu przejął inicjatywę niemal od samego początku i konsekwentnie powiększał przewagę nad podopiecznymi Michała Mieszko Gogola. W pewnym momencie Skra nieco zniwelowała straty, ale w samej końcówce Power Volley nie pozwoliło na dogonienie się.

Początek drugiej partii był niemal identyczny jak pierwszy, lecz w dalszej fazie rywalizacji bełchatowianie wyciągnęli wnioski i najpierw doprowadzili do remisu, aby następnie samemu odskoczyć na bezpieczny dystans. Seta atakiem ze środka zakończył Sobala.

To co wydarzyło się z trzeciej odsłonie może zaskakiwać. Przy stanie 16:16 siatkarze Skry zdobyli zdążyć w dalszej fazie... tylko punkt, przegrywając do 17. Taki scenariusz mocno podciął skrzydła bełchatowianom, którzy w czwartym secie ulegli rywalom w identycznych rozmiarach, z tą różnicą, że team z Italii już od pierwszych piłek był wyraźnie lepszy. Autowa zagrywka Wlazłego zakończyła rywalizację oraz cały turniej, który padł łupem Jastrzębskiego Węgla, mimo że ekipa Roberto Santillego również w niedzielę musiała uznać wyższość drużynie z Półwyspu Apenińskiego.

MVP spotkania został wybrany Nemanja Petrić.

Turnieje Giganci Siatkówki mają na celu promowanie tej dyscypliny sportu i wspieranie chorych dzieci. Siatkarze grają na szczytny cel, bo dochód ze sprzedaży biletów trafi do podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano 1:3 (18:25,25:19,17:25,17:25)

Wyniki turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2019 (Kępno, 12–13 października):

2019-10-12: Jastrzębski Węgiel – Power Volley Milano 3:0 (25:21, 27:25, 25:22)
2019-10-12: PGE Skra Bełchatów – Gas Sales Piacenza Volley 3:0 (25:21, 27:25, 25:19)

2019-10-13: Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza Volley 2:3 (18:25,25:15,22:25,25:23,11:15)
2019-10-13: PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano 1:3 (18:25,25:19,17:25,17:25)