Kumbev: Musimy przetrwać pierwsze 25 minut

Piłka nożna

- Najważniejsze dla nas będzie to, byśmy przetrwali pierwsze dwadzieścia pięć minut. Trzeba też podkreślić, że w tych eliminacjach Macedonia ani razu nie "zamurowała" jeszcze własnej bramki i grała otwartą, ofensywną piłkę. Na murawę PGE Narodowego wyjdziemy prawdopodobnie w ustawieniu z dwoma napastnikami i mam nadzieję, ze któryś z nich strzeli gola lub dwa - powiedział były reprezentant Macedonii Pance Kumbev.

Bożydar Iwanow: Jaką taktykę może obrać Igor Angelovski na spotkanie z Polską?

 

Pance Kumbev: Atmosfera jest jak najbardziej optymistyczna, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to Polska jest faworytem. Po zwycięstwie nad Słowenią posiadamy matematyczne szanse na awans, jednak Biało-Czerwoni mogą wywalczyć go sobie już w niedzielę. Chciałbym, żeby udało nam się zaskoczyć Polskę przed jej własną publicznością, chociaż będzie to niesamowicie trudne.

 

Jaka tajemnica kryje się za tym, że Macedonia Północna nie przegrała jeszcze w obecnych eliminacjach ani jednego meczu na wyjeździe?

 

Na wyjeździe gramy bardzo dobrze, co zawdzięczamy świetnie zorganizowanej linii pomocy. Wyróżniającym się zawodnikiem jest na pewno Arijan Ademi z Dinama Zagrzeb, a świetny sezon ma za sobą Stefan Spirovski (Hapoel Tel Awiw). Ważnymi postaciami są też Boban Nikolov (MOL Vidi FC) oraz nasz wieloletni lider Goran Pandew (Genoa CFC). Oczywiście nie można zapomnieć o zaledwie dwudziestoletnim Eljifie Elmasie (SSC Napoli), który już jest gwiazdą i na pewno będzie decydował o przyszłości macedońskiej piłki. Obecna kadra bazuje też na zawodnikach, którzy znają się z reprezentacji młodzieżowych, dzięki czemu drużyna jest zgrana i wszyscy dobrze się znają.

 

By utrzymać się w walce o awans, Macedonia Północna musi wywieźć z Warszawy trzy punkty. Czy oznacza to, że podopieczni Angelovskiego "otworzą się" i umożliwią tym samym Polakom grę z kontry?

 

Najważniejsze dla nas będzie to, byśmy przetrwali pierwsze dwadzieścia pięć minut. Trzeba też podkreślić, że w tych eliminacjach Macedonia ani razu nie "zamurowała" jeszcze własnej bramki i grała otwartą, ofensywną piłkę. Na murawę PGE Narodowego wyjdziemy prawdopodobnie w ustawieniu z dwoma napastnikami i mam nadzieję, ze któryś z nich strzeli gola lub dwa.

 

Transmisja spotkania Polska - Macedonia Północna od godziny 20.35 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia o godz. 18.00 również w Polsacie Sport.

 

WYNIK I TABELE EL. EURO 2020

Bożydar Iwanow, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie