Masternak zawiesił zawodową karierę. Celuje w występ na igrzyskach

Sporty walki
Masternak zawiesił zawodową karierę. Celuje w występ na igrzyskach
fot. Polsat Sport

Zdaniem Mateusza Borka, Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) zawiesza zawodową karierę w zawodowym boksie. "Chce ziścić marzenie i pojechać na Igrzyska Olimpijskie do Tokio" - napisał dziennikarz Polsat Sport.

"Otworzyła się taka szansa po zmianach regulaminu. Mateusz wystartuje w listopadzie w MP. Jeśli wygra, to kwalifikacje IO" - dodał Borek. Przed Masternakiem występ w bokserskich mistrzostwach Polski, a następnie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. 

 

32-latek walczył w wadze junior ciężkiej. W grudniu 2012 roku zdobył tytuł mistrza Europy federacji EBU, pokonując Juho Haapoję (28-8-2, 16 KO). Pas stracił niecały rok później, przegrywając z Grigorijem Drozdem (40-1, 28 KO). Była to jego pierwsza porażka w karierze zawodowej.

Później Masternak stoczył wiele ciekawych walk. W 2018 roku pokonał między innymi Youriego Kalengę (24-6, 17 KO), któremu zrewanżował się za przegraną niejednogłośną decyzją z 2014 roku. W ostatnim pojedynku "Master" przegrał z Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO) w październiku zeszłego roku.

 

Zawodowi pięściarze mogą brać udział w igrzyskach od 2016 roku. Podczas IO w Rio swoich szans na medal szukał między innymi były mistrz świata wagi średniej Hassan N’Dam N’Jikam (37-4, 21 KO). Kameruńczyk odpadł w pierwszej rundzie rywalizacji w wadze półciężkiej, przegrywając z Michelem Borgesem z Brazylii.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie