Milik: Zobaczymy, czy pojadę na mistrzostwa Europy

Piłka nożna

- Zobaczymy, czy pojadę na mistrzostwa Europy. Chciałbym znaleźć się w kadrze na turniej i grać regularnie - stwierdził Arkadiusz Milik po wygranym meczu z Macedonią Północną (2:0). Biało-Czerwoni wywalczyli awans na mistrzostwa Europy 2020, a napastnik Napoli strzelił w tym spotkaniu gola na 2:0.

Marcin Feddek: Nie wierzyłeś chyba do końca, że możesz być człowiekiem, który przypieczętuje awans na mistrzostwa.

Arkadiusz Milik: Cieszyłbym się bardziej, gdybym grał więcej. Może nie będę już nic więcej mówił... Cieszymy się z awansu i dalej musimy się rozwijać jako zespół.

 

To była bramka w twoim stylu.

 

To na pewno ważny gol. Robert zgrał mi fantastycznie piłkę, zauważyłem że jest miejsce. Cieszę się, bo uspokoiło nam to ten mecz. Czeka nas dużo pracy, bo wiadomo że schody idą coraz bardziej w górę.

 

Mam wrażenie, że momentami brakuje ci wiary. Wróciłeś do grania po wielkich kontuzjach.

 

Mi wiary nie brakuje. Wydaje mi się, że to co kreują media i robią dziennikarze, to jest co innego niż to, jaki jestem w środku. Wiem, że mam wiarę w siebie. Oczywiście budują ją minuty i mecze. Jeśli ich nie ma, trudno o dobrą dyspozycję.

 

Jesteś częścią tej drużyny, czas na walkę o miejsce w składzie. To jest trzeci duży turniej dla ciebie.

 

Zobaczymy, czy pojadę na mistrzostwa Europy. Chciałbym znaleźć się w kadrze na turniej i grać regularnie. Wszystko zależy ode mnie. Cieszę się z awansu... i tyle.

 

WYNIKI I TABELA EL. EURO 2020

Marcin Feddek, BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze