PŚ w rugby: Odwołano kolejny mecz z powodu tajfunu Hagibis

Inne
PŚ w rugby: Odwołano kolejny mecz z powodu tajfunu Hagibis
fot. PAP/EPA

Z powodu tajfunu Hagibis w Japonii odwołano kolejny mecz Pucharu Świata w rugby. Nie odbędzie się niedzielny pojedynek między Namibią a Kanadą. Wcześniej nie rozegrano sobotnich spotkań Anglia - Francja i Nowa Zelandia - Włochy.

Namibia i Kanada miały grać w Kamaishi. Obie drużyny już odpadły z turnieju i wynik tego meczu nie miał znaczenia dla losów turnieju. Pozostałe trzy zaplanowane na niedzielę spotkania odbędą się zgodnie z planem. O ostatnie miejsce w ćwierćfinale powalczą w Jokohamie Japończycy ze Szkotami.

 

Tajfun Hagibis, który był jednym z najbardziej gwałtownych w regionie w ostatnich dziesięcioleciach, uderzył w okolice Tokio w ten weekend. Nigdy wcześniej w historii Pucharu Świata w rugby, sięgającej 1987 roku, nie było konieczności odwoływania spotkań.

 

Organizatorzy poinformowali, że drużyny Anglii, Francji, Nowej Zelandii i Włoch za nierozegrane mecze otrzymają po dwa punkty (bez punktów bonusowych).

 

Do walki o PŚ najlepsi rugbiści przystąpili po raz dziewiąty. W imprezie, mającej rangę mistrzostw globu, udział bierze 20 zespołów. Pierwsza faza zakończy się 13 października; ćwierćfinały odbędą się 19 i 20 października, półfinały 26 i 27 października, spotkanie o trzecie miejsce 1 listopada, a finał dzień później w Jokohamie. Tytułu broni Nowa Zelandia, która najlepsza była także w 2011 roku.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze