El. Euro 2020: Kto już awansował obok Polaków?

Piłka nożna

Reprezentacja Polski jest czwartym zespołem, który zapewnił sobie awans na Euro 2020. Zwycięstwo z Macedonią Północną pozwoliło Biało-Czerwonym cieszyć się z osiągnięcia celu, który wcześniej udało się już zrealizować Belgii, Włochom oraz Rosji.

Belgowie zapewnili sobie awans już w czwartek po komplecie zwycięstw w pierwszych siedmiu meczach eliminacyjnych. Decydujące okazało się spotkanie z San Marino, wygrane przez Czerwone Diabły aż 9:0. Nie mogło być inaczej: 21 punktów w grupie z Rosją, Cyprem i Szkocją musiało dać promocję na ME. Belgowie wygrali także niedzielne spotkanie z Kazachstanem, gdy byli już pewni awansu.
 
Swego dopięła także Rosja, która była równie skuteczna. Rozgromienie Cypru aż 5:0 oznaczało siódme zwycięstwo w grupie I oraz przypieczętowanie awansu, który już wcześniej wydawał się praktycznie przesądzony. Sborna zgromadziła aż 21 oczek i mogła odpalić szampany kilka dni po grupowych rywalach.
 
Trzecią z reprezentacji, które zapewniła sobie awans przed Biało-Czerwonymi byli Włosi. Italia ma głód wielkiego turnieju po tym, jak zabrakło jej na MŚ 2018, a 21 punktów w grupie J z Finlandią, Armenią, Bośnią i Hercegowiną oraz Grecją zapewniały spokojny byt na szczycie tabeli. Decydujące okazało się zwycięstwo 2:0 z Grecją.
 
Pokonanie Macedonii Północnej było ostatnim krokiem w drodze na ME zespołu Jerzego Brzęczka. Polacy mają na koncie 19 punktów i matematycznie są już pewni awansu po ośmiu seriach gier. Będzie to drugi awans Biało-Czerwonych na Euro z rzędu i drugi w historii, a także trzeci z rzędu wyjazd na wielki turniej.
 
Kolejnymi ekipami, które już w poniedziałek mogą zapewnić sobie udział w ME są Ukraina, Francja i Turcja.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie