Pitkaemaeki zakończył karierę

Inne
Pitkaemaeki zakończył karierę
fot. PAP

Mistrz świat w rzucie oszczepem z 2007 roku Fin Tero Pitkaemaeki zakończył karierę. Wyjaśnił, że decyzja jest efektem nieudanych dwóch sezonów, w których walczył z kontuzją, i brak motywacji do startu w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio.

- Jest to dla mnie rodzaj mowy pogrzebowej, ponieważ pomimo że wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, to mimo wszystko jest zaskoczeniem i odczuwam pustkę. Na szczęście rzut oszczepem jest tylko konkurencją sportową i istnieje wiele innych ciekawych zajęć w życiu - powiedział Fin w poniedziałek na konferencji prasowej w Kuortane.

 

Wcześniej zapowiadał, że zakończy karierę po olimpiadzie w Tokio. Kontuzja kolana, której nabawił się w ubiegłym roku podczas memoriału Paavi Nurmiego, okazała się poważniejsza i wymagała dłuższej rehabilitacji.

 

Kiedy okazało się, że nie jestem w stanie zakwalifikować się do mistrzostw świata w Katarze i raczej nie dojdę do takiej formy, jaką bym chciał mieć w Tokio, to zabrakło mi już iskry i motywacji” - powiedział Pitkaemaeki.

 

36-letni Fin zdobył w karierze trzy medale mistrzostw świata, złoty w Osace (2007), srebrny w Moskwie (2013) i brązowy w Pekinie (2015). W mistrzostwach Europy zdobył trzy medale - srebrny i dwa brązowe. Jest brązowym medalistą olimpijskim z Pekinu (2008).

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze