Finał LM jednak nie w Stambule? UEFA rozważy zmianę gospodarza

Piłka nożna
Finał LM jednak nie w Stambule? UEFA rozważy zmianę gospodarza
Fot. PAP

Przyszłoroczny finał Ligi Mistrzów może nie odbyć się w Stambule. Ze względów bezpieczeństwa UEFA rozważa zmianę gospodarza najbardziej prestiżowego meczu w europejskich rozgrywkach klubowych.

W środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował, że siły tureckie rozpoczęły operację wojskową przeciwko Kurdom w północno-wschodniej Syrii. Wywołało to falę protestów na całym świecie. Kibice piłkarscy nie pozostali obojętni na tę sytuację i wysłali do UEFA petycje dotyczące tego, by finał Ligi Mistrzów 2019/20 nie odbywał się w Turcji.

 

Wiceprezydent UEFA Michele Uva odniósł się do tych postulatów, informując, że europejska federacja piłkarska rozważy możliwość przeniesienia finału ze względów bezpieczeństwa.

 

- Decyzję w tej sprawie podejmiemy z pełnym poszanowaniem autonomii i niezależności sportu. Z całą pewnością nie możemy zastąpić ONZ, UE, władz państwowych, dyplomatów, ambasadorów i innych politycznych instytucji - podkreślił Uva, cytowany przez serwis football-italia.net.

 

- Decyzję w tej sprawie podejmiemy razem z Komitetem Wykonawczym i prezydentem UEFA - dodał.

 

Finał obecnej edycji Ligi Mistrzów zaplanowany został na 30 maja 2020 roku na Stadionie Olimpijskim im. Ataturka w Stambule. To nie pierwszy raz, kiedy takie wydarzenie zaplanowano na tym obiekcie. W 2005 roku odbył się tam pamiętny finał Ligi Mistrzów między Liverpoolem a AC Milan, zakończony remisem 3:3 w regulaminowym czasie i zwycięstwem angielskiego zespołu 3:2 w konkursie rzutów karnych. Bohaterem wieczoru został wówczas polski bramkarz Jerzy Dudek.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

bug, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie