Śliwka: Będę tęsknił za tą drużyną

Siatkówka

- Cieszymy się z tego medalu, jest to niewątpliwie sukces. Apetyty rosną w miarę jedzenia. W zeszłym sezonie byliśmy najlepsi na świecie. Teraz naszym celem na każdym turnieju jest złoty medal. Będę tęsknił za reprezentacją - ocenił Aleksander Śliwka po meczu z Iranem (3:0).

Łukasz Kadziewicz: Przeszedłeś całą drogę podczas turniejów tego sezonu reprezentacyjnego.

 

Aleksander Śliwka: Każde wyjście na boisko, mecz, turniej, to dla mnie ogromne doświadczenie. Cieszę się, że mogę reprezentować kraj i uczestniczyć w życiu tego zespołu. Mogę się w nim dużo nauczyć, od trenera i zawodników. Bycie w tej drużynie to ogromna przyjemność. Cały ten sezon kadrowy przeminął tak szybko, jak pstryknięcie palców. Teraz wracamy do klubów. Będę tęsknił za reprezentacją. Mam nadzieję, że za rok dostanę powołanie i pojawię się na zgrupowaniu kadry z uśmiechem na ustach.

 

Wygraliście srebrny medal Pucharu Świata, a ja nie widziałem ogromnej radości. Szykujecie się na fetę w Tokio?

 

Cieszymy się z tego medalu, jest to niewątpliwie sukces. Apetyty rosną w miarę jedzenia. W zeszłym sezonie byliśmy najlepsi na świecie. Teraz naszym celem na każdy turniej jest złoty medal, więc jest mały niedosyt. Oczywiście na igrzyskach olimpijskich celujemy w najwyższe miejsce.

 

WYNIKI, TABELA, TERMINARZ PUCHARU ŚWIATA SIATKARZY

Łukasz Kadziewicz, NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie