Swędrowski i Kadziewicz: Mamy ogromny potencjał

Siatkówka

- To niesamowicie długi sezon, który pokazał, że mamy olbrzymi potencjał. Zobaczyliśmy prawie 30 zawodników i Vitala, który ma pomysł na prowadzenie tej grupy - podsumowali sezon reprezentacyjny komentatorzy Polsatu Sport Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu Pucharu Świata wygrała z Iranem 3:0, odniosła dziewiąte zwycięstwo na turnieju i wywalczyła srebrny medal. Złoto już w poniedziałek zapewnili sobie Brazylijczycy, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja USA. Dla Polaków start w Japonii był jednak potwierdzeniem wysokiej formy, która zawodnicy Vitala Heynena zaprezentowali podczas mistrzostw Europy.

 

- Kończy sie Puchar Świata, ale kończy się też trudny sezon reprezentacyjny, okraszony srebrnym medalem PŚ. Zdobywamy medale: dwa brązowe i srebrny, a także złoty medal w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, medal, którego fizycznie nie ma, o którym się nieco zapomina, a to była przecież dla nas impreza docelowa - powiedział Swędrowski.

 

- To niesamowicie długi sezon, który pokazał, że mamy ogromny potencjał. Zobaczyliśmy prawie 30 zawodników i Vitala, który ma pomysł na prowadzenie tej grupy. W przyszłym roku czekają nas jeszcze większe rzeczym ale z utęsknieniem będziemy wspominać ten sezon - dodał Kadziewicz.

 

Podsumowując, Biało-Czerwoni w 2019 roku wywalczyli brązowe medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy, srebro Pucharu Świata oraz awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze