Masny został Polakiem

Siatkówka
Masny został Polakiem
fot. Cyfrasport

Siatkarz Aluronu Virtu CMC Zawiercie Michal Masny otrzymał polskie obywatelstwo. Urodzony w słowackiej Żylinie 40-letni rozgrywający występuje w PlusLidze od 2007 roku.

- Po kilku miesiącach starań w końcu udało mi się uzyskać polskie obywatelstwo, za co dziękuję bardzo klubowi, którymi mi w tym bardzo, bardzo pomógł. Dziękuję też niektórym lokalnym politykom, którzy się w to zaangażowali – powiedział „Miśkin” w wywiadzie dla klubowej strony internetowej.

 

Były reprezentant Słowacji przyznał, że o uzyskaniu obywatelstwa myślał już wcześniej.

 

- Jeżeli nawet wspominałem o nim w innych klubach, to zawsze był jakiś problem. Nie wiem, czy nie za bardzo była chęć, czy były jakieś kłopoty, by to załatwić. Tutaj w Aluron Virtu CMC wszyscy bardzo się w to zaangażowali i pomogli, żeby to zrealizować – ocenił.

 

Dodał, że ma polską żonę, na stałe mieszka w Bydgoszczy, więc polski paszport był normalną koleją rzeczy.

 

- Dzięki niemu łatwiejsze będzie też później załatwianie różnych formalności. Będę tylko musiał jeszcze bardziej uważać na drodze, bo teraz mnie też obowiązują punkty karne. To jedyny minus – zaznaczył z uśmiechem.

 

Masny wcześniej grał w Płomieniu Sosnowiec, Zaksie Kędzierzyn–Koźle, Delekcie Bydgoszcz, Jastrzębskim Węglu, Lotosie Trefl Gdańsk i Cuprum Lubin.

 

Do Zawiercia ściągnął go w maju 2018 australijski trener Mark Lebedew, z którym pracował w Jastrzębiu. Australijczyk zresztą też jest związany z Polską. Żonę znalazł z śląskich Żorach, gdzie od lat mieszka.

 

W poprzednim sezonie Aluron zajął czwarte miejsce w lidze.

 

Lebedew pytany po zakończeniu rozgrywek, czy za prowadzenie gry „Jurajskich Rycerzy” nadal będzie odpowiadał Masny stwierdził krótko: „byłbym wariatem, gdybym nie chciał go zatrzymać”.

 

TERMINARZ PLUSLIGI

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze