ME w kolarstwie torowym: Rekord Polski męskiej drużyny na 4 km

Inne
ME w kolarstwie torowym: Rekord Polski męskiej drużyny na 4 km
fot. PAP

Polscy kolarze torowi pobili rekord kraju na 4 km na dochodzenie w mistrzostwach Europy w holenderskim Apeldoorn. Biało-Czerwoni uzyskali w eliminacjach szósty wynik - 3.56,328, poprawiając o ponad dwie sekundy dotychczasowy najlepszy rezultat.

Podopieczni trenera Jacka Kasprzaka jechali w składzie: Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski. Jeszcze w środę wieczorem Polacy zmierzą się w pierwszej rundzie z Francuzami.

 

Poprzedni rekord wynosił 3.58,473 i został ustanowiony 27 lutego podczas mistrzostw świata w Pruszkowie. Biało-Czerwoni jechali wtedy w składzie: Krawczyk, Rudyk, Sajnok i Andrzej Kaiser.

 

W eliminacjach sprintu drużynowego Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk osiągnęli czwarty rezultat - 43,970 i w pierwszej rundzie będą się ścigać z Niemcami.

 

Sprinterki Urszula Łoś i Marlena Karwacka miały piąty czas eliminacji - 33,622. W pierwszej rundzie wyraźnie przegrały z Rosjankami, które będą się ścigać o medale.

 

Z kolei drużyna kobiet na 4 km dochodzenie (Karolina Karasiewicz, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Nikol Płosaj) uzyskała szósty wynik - 4.28,824 i będzie rywalizować z Białorusinkami.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie