NHL: Frolik strzelił bramkę w jubileuszowym występie

Zaledwie 95 sekund potrzebował Michael Frolik na strzelenie bramki w jubileuszowym, 800. występie w lidze NHL. Czeski hokeista zdobył pierwszego w tym sezonie gola dla Calgary Flames, zaś jego zespół pokonał Philadelphia Flyers 3:1.

Frolik ma na koncie 154 gole w 13-letniej karierze, w tym pięć w barwach "Płomieni". Wcześniej występował w ekipach: Florida Panthers, Chicago Blackhawks (wywalczył Puchar Stanleya w 2013 roku) i Winnipeg Jets.

W drugiej tercji wynik podwyższył Andrew Mangiapane, a w 45. minucie kontaktowe trafienie dla "Lotników" zanotował obrońca Matt Niskanen. W końcówce wtorkowego spotkania goście wycofali bramkarza Briana Elliotta, ale skończyło się to stratą trzeciej bramki (Elias Lindholm w 60. minucie).

W innym meczu zawodnicy Toronto Maple Leafs w 11 minut strzelili cztery bramki i wygrali z Minnesota Wild 4:2.

Zespół Wild zdobywał gole w pierwszej (Luke Kunin) i trzeciej (Gerald Mayhew) części gry, z kolei w drugiej świetną skutecznością popisali się hokeiści z Toronto. Kolejno krążek w siatce umieszczali: John Tavares, Mitchell Marner (miał także dwie asysty), Andreas Johnsson i Auston Matthews. Morgan Rielly zaliczył cztery asysty w jednej tercji i wyrównał rekord klubu Maple Leafs z 1984 roku.

Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Winnipeg Jets - Arizona Coyotes (2:4). Dwa gole dla "Kojotów" uzyskał Christian Dvorak. Wcześniej drużyna Coyotes zanotowała 10 porażek z rzędu w Winnipeg.