Trener Juvenii: Ogniwo jest zdecydowanym faworytem

Inne
Trener Juvenii: Ogniwo jest zdecydowanym faworytem
fot. PAP

Zdecydowanym faworytem najciekawiej zapowiadającego się meczu siódmej kolejki ekstraligi rugby Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot jest ekipa z północy Polski - uważa trener krakowian Konrad Jarosz.

Jarosz dodał, że jego zawodnicy mogą toczyć równorzędną walkę z każdym. W tabeli mistrz Polski z Sopotu zajmuje po sześciu kolejkach spotkań drugie miejsce z dorobkiem 25 punktów, zaś krakowskie "Smoki" są o jedną pozycję niżej (20). W czerwcu drużyna z północy Polski bez problemu wygrała w stolicy Małopolski mecz ekstraligi 71:15.

 

- Mamy założony cel na ten sezon i chciałbym, abyśmy mniej głośno ustawiali Juvenię po medale. Ten sezon, to kolejny okres budowania zespołu. Jest on w stanie wygrać z każdym, ale i tak samo przegrać. Oczywiście nie hamujemy zawodników, chcemy, aby wygrali jak najwięcej spotkań. Jednak w niedzielę to Ogniwo jest zdecydowanym faworytem. Drużyna ta od kilku lat gra o medale, jest bardzo doświadczona, ma swoim składzie wielu reprezentantów Polski i jest zgrana - powiedział Jarosz podczas środowej konferencji prasowej.

 

Szkoleniowiec „Smoków” poinformował, że w gronie jego podopiecznych nie ma większych problemów zdrowotnych. W niedzielę nie będzie mógł zagrać tylko jeden z zawodników z RPA Heinrich Steyn. Krakowianie przegrali do tej pory tyko raz (odnieśli poza tym cztery zwycięstwa). W pierwszym spotkaniu sezonu ulegli na wyjeździe Skrze Warszawa 29:43. Długoletni gracz Juvenii, zawodnik pierwszej linii młyna Adam Grabski przyznał, że dobra postawa drużyny, to w dużej mierze zasługa młodych, uzdolnionych rugbistów z Krakowa.

 

- Zdecydowanie nasza młodzież wniosła do pierwszego zespołu ducha zwycięzcy. Przecież przez ostatnie sezony walczyliśmy, aby pozostać w lidze. Teraz - chociaż wielu ludziom w polskim rugby to nie w smak – rywale nie odnoszą łatwych zwycięstw pojedynku z Juvenią - powiedział zawodnik. Nie chciał szerzej mówić, komu nie podoba się dobra postawa "Smoków", ale przypomniał, że do Krakowa jest daleko np. z Trójmiasta. Jego zdaniem dużym atutem dla Juvenii jest fakt, że mecz zostanie rozegrany w Krakowie. Nie chodzi tylko o wsparcie miejscowych kibiców. Na boisku jest bowiem naturalna trawa, w przeciwieństwie do boiska, na którym gra Ogniwo.

 

Jak przyznał rzecznik prasowy Juvenii Kajetan Cyganik, zespół liczy, że na trybunach będzie go gorąco wspierał komplet widzów. Na niewielkich stosunkowo trybunach stadionu w Krakowie zmieści się ok. 900 osób.

 

Mecz Juvenia - Ogniwo zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 14.30. Będzie on transmitowany przez Polsat Sport Fight. 

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze