UFC: Źle wyglądający uraz Jędrzejczyk nie taki groźny. Polka bez złamania

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) w kapitalnym stylu powróciła do oktagonu w ostatni weekend. Polka na pełnym dystansie zdominowała Michelle Waterson (17-7, 3 KO, 9 SUB) i zapisała w rekordzie dziesiątą wygraną w UFC. Zwycięstwo kosztowało jednak popularną "JJ" sporo zdrowia. Walkę kończyła z potwornie opuchniętą stopą. Na szczęście nie doszło do złamania.

Jędrzejczyk w oktagonie pojawiła się po najdłuższej przerwie w przygodzie z amerykańską organizacją. Pojawiało się wiele znaków zapytania dotyczących dyspozycji Polki, a na ostatniej prostej sporo mówiło się o problemach ze zbijaniem wagi naszej reprezentantki.

 

Ostatecznie Jędrzejczyk w klatce zaprezentowała doskonałą formę i na dystansie pięciu rund totalnie zdominowała rywalkę Michelle Waterson. Olsztynianka tym samym powróciła do gry o najwyższe cele w kategorii słomkowej i wielce prawdopodobne, że w kolejnej walce ponownie stanie do rywalizacji o pas mistrzowski, z Chinką Weili Zhang.

 

W pojedynku Polka w swoim stylu korzystała przede wszystkim z kombinacji kickbokserskich. Nie brakowało celnych uderzeń rękoma, ale także kopnięć. I właśnie praca nogami kosztowała reprezentantkę American Top Team kontuzję stopy. Przed rozpoczęciem ostatniej rundy kamery telewizyjne pokazały poważnie opuchniętą prawą kończynę Jędrzejczyk.

 

Kilka dni po walce informacje są jednak znacznie bardziej optymistyczne. Polka przeszła badania obu stóp i wykluczono złamanie.

 

- Obie stopy są poważnie opuchnięte, ale jest dobrze. Jestem szczęśliwa, że nie doszło do złamania, choć też zaskoczona. Wszyscy wcześniej mówili, że na pewno jest złamanie. Na szczęście nie będzie potrzebna żadna operacja. Powrócę szybciej i będę mogła walczyć ponownie - mówiła Jędrzejczyk w rozmowie z MMAFighting.com.

 

- Po czwartej rundzie miałam nie kopać, ale i tak to robiłam. Jestem wojowniczką. Pomyślałam sobie, że nic gorszego już się nie stanie. Nawet jak połamie się w kilku miejscach, to i tak ją złożą - dodała Jędrzejczyk.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

MY KIND OF VACATION🏖 🇵🇱. Kochani🙋🏻‍♀️ Cóż to była za noc!💥 Muszę dać emocjom troszeczkę opaść i napisze coś więcej za kilka dni📲 Jestem bardzo szczęśliwa z moich przygotowań i wczorajszego zwycięstwa😃 Rozpoera mnie dumna z pracy którą włożył mój Team, trenerzy, fizjoterapeuta, managerzy oraz Wy wszyscy❤️ Sprawiliście, że czułam się bardzo wyjątkowo podczas wczorajszej walki👊🏼 Jesteście częścią tego kim jestem, jako człowiek i sportowiec🙏🏼 Kocham Was🥰 PS Będę na bierząco Was informować odnośnie badań lekarskich👨🏼‍⚕️ Zdecydowanie moje stopy potrzebują nowego pedicure😂 🇺🇸. Guys🙋🏻‍♀️ What a night!💥 I need to let the emotions settle down and I’ll write more.📲 I feel so happy with my win and performance last night.😃 I’m so proud of my team, coaches, physical therapist, management and all of ya.❤️ You all made me feel so special during my #UFC party in Tampa.👊🏼 You are all a big part of who I’m as a human being and as an athlete.🙏🏼Love you all.🥰 You didn’t let me down.💪🏼 PS Will keep you posted on my foot situation.👨🏼‍⚕️ Definitely need a new pedicure😂 🖤 @ballengeegroup 💜 @strategizer.pl 👸🏻 #ufctampa #jedrzejczykvswaterson #fighterlife #fighterslife #mykindofvacation #brokenfoot

Post udostępniony przez Joanna Jedrzejczyk (@joannajedrzejczyk) Paź 13, 2019 o 10:47 PDT


mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie