Były trener Piasta Gliwice nie żyje

Piłka nożna
Były trener Piasta Gliwice nie żyje
fot. Cyfrasport

W czwartek przed południem zmarł były szkoleniowiec Piasta Gliwice - Angel Perez Garcia. Hiszpański trener dzień po swoich 62. urodzinach przegrał walkę z rakiem. O śmierci byłego opiekuna gliwiczan poinformował Real Murcia, czyli klub, w którym Hiszpan występował przez siedem lat jako piłkarz.

Angel Perez Garcia jako zawodnik występował na pozycji obrońcy. Reprezentował barwy Realu Madryt, którego jest wychowankiem, Elche CF, Realu Murcia oraz CD Roldan. Był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. Jego największe sukcesy to zdobycie mistrzostwa Hiszpanii oraz wywalczenie Pucharu Króla z "Królewskimi". Najwięcej spotkań rozegrał w koszulce Realu Murcia - zakłada ją ponad 200 razy.

 

Jako trener prowadził w latach 2014-2015 Piasta Gliwice. Pochodzący z Madrytu taktyk stanowisko objął 7 maja 2014 roku. W klubie z Okrzei pracował do 18 marca 2015 roku. "Piastunki" poprowadził w 32 spotkaniach - 13 z nich wygrał, 7 zremisował oraz 12 razy drużyna pod jego wodzą przegrała.

 

Garcia przejął walczący o utrzymanie zespół po Marcinie Broszu pięć kolejek przed końcem sezonu 2013-14. Jego piłkarskie CV mogło budzić szacunek, ale przed przyjazdem do Gliwic pracował w klubie New Radiant na Malediwach, co wywoływało raczej żarty. Sam szkoleniowiec mówił z uśmiechem, że Malediwy – pod względem systemu rozgrywek (krótki sezon) i warunków naturalnych – to najlepsze miejsce do pracy trenerskiej.

 

Zaczął od wyjazdowej wygranej z Cracovią 5:1, utrzymał Piasta w ekstraklasie i został w klubie. A jesienią gliwiczanie zanotowali - jak to nazywał Garcia - "resultados historicos". Po raz pierwszy wygrali z Legią Warszawa, z Lechem w ekstraklasie oraz z Górnikiem Zabrze na jego stadionie. Te wyniki, plus bezpośredni sposób bycia szkoleniowca, zjednały mu sympatię kibiców i dziennikarzy.

 

Ostatnim klubem, który prowadził jako trener był boliwijski CA Nacional Potosi. Było to w latach 2017-2018.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze