Bramka Kądziora i kolejne zwycięstwo Dinama Zagrzeb

Damian Kądzior zdobył bramkę dla Dinama Zagrzeb w wyjazdowym zwycięstwie 4:2 nad HNK Gorica. Pomocnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 28. minucie, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla mistrzów Chorwacji. To trzecie trafienie 27-latka w obecnych rozgrywkach.

Zespół Nenada Bjelicy wyszedł na prowadzenie w 26 minucie za sprawą Mislava Orsicia. Sto dwadzieścia sekund później było już 2:0, gdy piłkę w bramce umieścił Kądzior. Mimo lepszego posiadania piłki przez lidera 1. HNL w pierwszej połowie, to gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, których jednak nie potrafili wykorzystać.

Tuż po zmianie stron znów za ciosem poszli mistrzowie Chorwacji, którzy podwyższyli rezultat na 3:0. Drugie trafienie w meczu zanotował Orisic. Chwilę później kontaktowego gola strzelił Kristijan Lovric. Ten dzień jednak należał do napastnika Orisicia. Po godzinie gry skompletował hat-tricka. Kwadrans przed końcem odpowiedzieli jeszcze piłkarze Sereja Jakirovica, ale to nie wystarczyło na lidera ligi. Ostatecznie zespół z Zagrzebia wygrał 4:2.

HNK Gorica - Dinamo Zagrzeb 2:4 (0:2)

Bramki: Kristijan Lovric 56, Joey Suk 77 - Mislav Orsic 26,49, 62, Damian Kądzior 28