UFC: Reyes - Weidman. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki
UFC: Reyes - Weidman. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. UFC

Dominick Reyes - Chris Weidman to walka, która jest ważna dla układu sił w kategorii półciężkiej. Obaj zawodnicy wierzą, że znajdują się blisko starcia o pas mistrzowski. Czy wystarczy do tego zwycięstwo w nocy z piątku na sobotę? Transmisja gali od 3.00 w Polsacie Sport Extra.

Czy na gali w Bostonie zobaczymy kolejnego pretendenta do tytułu wagi półciężkiej? Istnieje spore prawdopodobieństwo, że tak. Argumenty sportowe jak najbardziej mogą przemawiać za Reyesem. Jest niepokonany, ma pięć zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie, z każdym kolejnym starciem podnosi sobie poprzeczkę, a pokonanie Weidmana może dodać mu jeszcze większą rozpoznawalność. Wtedy wypromowanie potencjalnej walki z Jonem Jonesem będzie łatwiejsze.

 

Z kolei Weidman to uznana marka w UFC. Był mistrzem wagi średniej, zdetronizował legendarnego Andersona Silva, a następnie pokonał innych znakomitych Brazylijczyków - Lyoto Machidę oraz Vitora Belforta. Od czterech lat nie może jednak znaleźć odpowiednio rytmu. Walczy rzadko i najczęściej przegrywa. Trzeba przyznać, że bił się ze światową czołówką. Jego rywalami byli Luke Rockhold, Yoel Romero, Gegard Mousasi, Kelvin Gastelum oraz Ronaldo "Jacare" Souza". Wygrał jednak tylko z Gastelumem...

 

Cztery porażki w pięciu ostatnich walkach sprawiły, że Weidman zdecydował to, o czym kiedyś mówił. Przeniósł się do kategorii półciężkiej. Liczy na nową kartę i to, że jego osiągnięcia ułatwią mu drogę na szczyt. W skrócie - pokonanie Reyesa ma mu zapewnić walkę o pas mistrzowski lub przynajmniej eliminator.

 

Wcześniej zobaczymy też interesujący rewanż w wadze piórkowej. Yair Rodriguez oraz Jeremy Stephens spotkali się w oktagonie niespełna miesiąc temu. Na gali w Meksyku walka została przerwana po 15. sekundach! Amerykanin nie mógł kontynuować pojedynku po tym, jak Rodriguez przypadkowo trafił go palcem w oko. Ta decyzja bardzo nie spodobała się fanom. Jak będzie tym razem? Obaj zawodnicy są rozwścieczeni i nie chcą tylko wygranej. Chcą wygrać w bardzo efektowny sposób.

 

Karta walk gali UFC w Bostonie:

 

Karta główna (3.00 Polsat Sport Extra)

 

205 lbs: Chris Weidman (14-4, 6 KO, 4 SUB) vs. Dominick Reyes (11-0, 6 KO, 2 SUB)

145 lbs: Yair Rodriguez (11-2, 1 NC 4 KO, 2 SUB) vs. Jeremy Stephens (28-1, 1 NC, 19 KO, 2 SUB)

265 lbs: Greg Hardy (5-1, 5 KO) vs. Ben Sosoli (7-2, 1 NC 6 KO)
155 lbs: Joe Lauzon (27-15, 8 KO, 17 SUB) vs. Jonathan Pearce (9-3, 6 KO, 1 SUB)
125 lbs: Maycee Barber (7-0, 4 KO, 2 SUB) vs. Gillian Robertson (7-3, 1 KO, 5 SUB)
185 lbs: Deron Winn (6-0, 4 KO) vs. Darren Stewart (10-4, 1 NC, 7 KO)

 

Karta wstępna

 

145 lbs: Manny Bermudez vs. Charles Rosa
125 lbs: Molly McCann vs. Diana Belbita
145 lbs: Kyle Bochniak vs. Sean Woodson
135 lbs: Randy Costa vs. Boston Salmon
170 lbs: Sean Brady vs. Court McGee
185 lbs: Kevin Holland vs. Brendan Allen
265 lbs: Daniel Spitz vs. Tanner Boser

 

Transmisja gali UFC w Bostonie w nocy z piątku na sobotę od godziny 03.00 w Polsacie Sport Extra.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze