Eredivisie: Dwie czerwone kartki i porażka PSV. Zwycięstwo Ajaksu

W dziesiątej kolejce Eredivisie doszło do niespodzianki. Pierwszą porażkę w sezonie poniosło PSV (0:2 z FC Utrecht), które ze względu na dwie czerwone kartki kończyło mecz "w dziewiątkę". Więcej szczęścia miał Ajax Amsterdam, który wygrał 2:1 z zamykającym tabelę RKC Waalwijk.

Wynik spotkania w Utrechcie w 49. minucie otworzył Sander van de Streek, który przyjął piłkę na własnej połowie i pomknął w kierunku bramki PSV. Pomocnik zdecydował się na strzał z około 25 metrów, a piłka po jego strzale odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców gości i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Jeroena Zoeta.

W 74. minucie PSV musiało radzić sobie "w dziewiątkę", ponieważ za brutalne faule z boiska wylecieli Nick Viergever o Jorrit Hendrix. Pierwszy z nich wyprostowaną nogą wyciął Barta Ramselaara, o mało nie łamiąc mu nogi, natomiast drugi stanął na stopie Simona Gustafsona, gdy ten nie miał już nawet piłki.

W 82. minucie na listę strzelców wpisał się zawodnik, który niegdyś bronił barw PSV. Adam Maher przyjął piłkę i zdecydował się na uderzenie z odległości dwudziestu metrów, a a ta wpadła do bramki tuż obok lewego słupka. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gości dobił Sean Klaiber, posyłając futbolówkę między nogami Zoeta.

FC Utrecht - PSV Eindhoven 3:0 (0:0)
Bramki: Van de Streek 49', Maher 82', Klaiber 90+3'.

Zwycięstwo z "czerwoną latarnią" Eredivisie odniósł z kolei liderujący tabeli Ajax, choć pierwszy gol padł dopiero po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. W 46. minucie do bramki RKC Waalwijk trafił Dusan Tadić i choć gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, to ostatnie słowo należało do "Godenzonen".

Na gola Saida Bakariego z 63. minuty niespełna kwadrans później odpowiedział Quincy Promes i zrobił to w wyjątkowo efektowny sposób. Skrzydłowy przyjął piłkę przed polem karnym gospodarzy, zszedł do prawej strony i mocnym strzałem posłał ją w dolną część poprzeczki bramki strzeżonej przez Etienne'a Vaessena.

RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam 1:2 (0:0)
Bramki: Bakari 63' - Tadić 46', Promes 76'.

Ze względu na pierwszą porażkę w sezonie i zwycięstwo Ajaksu, PSV traci obecnie trzy punkty do lidera z Amsterdamu. Podopieczni Marka van Bommela uzbierali jak na razie 23 "oczka".