Fortuna 1 Liga: Pierwsza porażka Warty "u siebie". Pięć goli i czerwona kartka

W meczu czternastej kolejki Fortuna 1 Ligi Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Zagłębiem Sosnowiec 2:3. Jest to tym samym pierwsza porażka zespołu z Poznania w tym sezonie na wynajmowanym Stadionie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Przed meczem w zdecydowanie lepszej sytuacji znajdowała się Warta, która po kapitalnym początku sezonu plasowała się na najniższym stopniu podium tabeli.

Tak wysoką pozycję zespół zawdzięczał między innymi dobrej postawie "u siebie", czyli na wynajmowanym obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim. Jako gospodarze, podopieczni Piotra Tworka mogli popisać się czterema zwycięstwami i jednym remisem.

Z kolei Zagłębie, po spadnięciu z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej plasowało się tuż nad strefą spadkową. Zaledwie cztery zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek, dawały ekipie z Sosnowca piętnaście punktów.

Okazało się jednak, że podopieczni Dariusza Dudka nie zamierzali dawać gospodarzom trzech "oczek" na tacy, czego wynikiem był gol strzelony w 28. minucie przez Fabiana Piaseckiego, który wykorzystał dokładne dogranie Szymona Pawłowskiego i głową posłał piłkę tuż obok bezradnego Adriana Lisa.

W drugiej połowie Zagłębie w ciągu dziewięciu minut całkowicie rozpracowało ekipę gospodarzy. Najpierw w 64. minucie do pustej bramki Warty piłkę wbił Patryk Mularczyk, który na boisku pojawił się cztery minuty wcześniej, natomiast w 73. uderzeniem z rzutu wolnego gola na 0:3 strzelił Rafał Grzelak.

Warta rozpaczliwie rzuciła się do odrabiania strat i... o mały włos dopięłaby swego. Pięć minut po golu Grzelaka na listę strzelców wpisał się Michał Jakóbowski, który głową wykończył dośrodkowanie Serhija Napołowa.

W 87. minucie gospodarzom udało się z kolei złapać kontakt, po bramce Mateusza Kupczaka, który również uderzeniem głową pokonał Matko Perdijicia.

Chwilę później Zagłębie grało już w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał strzelec trzeciego gola dla gości, Grzelak.

Wynik już się nie zmienił, wobec czego pierwsza porażka Warty w Grodzisku Wielkopolskim stała się faktem.

Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1)
Bramki: Jakóbowski 78, Kupczak 87 - Piasecki 28, Mularczyk 64, Grzelak 73

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Michał Grobelny (80. Krzysztof Kiklaisz) - Mariusz Rybicki (68. Serhij Napołow), Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki, Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (71. Adrian Laskowski).

Zagłębie: Matko Perdijić - Tomasz Nawotka, Kacper Radkowski, Piotr Polczak, Rafał Grzelak - Patryk Małecki, Jakub Sinior (84. Bartłomiej Babiarz), Tomasz Hołota, Szymon Pawłowski - Stanisław Biłeńkyj (60. Patryk Mularczyk), Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Grobelny - Hołota, Grzelak, Nawotka.

Czerwona kartka: Grzelak (88, za drugą żółtą)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).