Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - IBB Polonia Londyn. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - IBB Polonia Londyn. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostało jeszcze trochę czasu, a to okazja do ostatnich szlifów przed zmaganiami na krajowym oraz międzynarodowym podwórku. W sobotnie popołudnie dojdzie do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji mistrza Polski z mistrzem Anglii. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z IBB Polonią Londyn. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Siatkówka w Anglii? Jeszcze do niedawna brzmiało to niczym scenariusz science-fiction, a gdyby ktoś jeszcze dodał, że barwy jednego z brytyjskich klubów będzie reprezentował sam Giba - wówczas tego kogoś wielu skierowałoby do przychodni lekarskiej. Rzeczywistość jednak pokazuje coś zupełnie innego. Klub IBB Polonia Londyn, którego fundamenty pod dzisiejszy zespół kładli polscy zawodnicy - teraz puka do bram elitarnej Ligi Mistrzów, a w drodze do elity pomaga im nie kto inny jak legendarny Giba.

 

- Ten sezon jest niezwykle ważny dla zespołu, ponieważ weźmie on udział w Lidze Mistrzów. Im częściej bierzesz udział w wielkich imprezach, na tym wyższy poziom się wznosisz. Kiedy występowałem w kadrze Canarinhos i zdobywaliśmy kolejne tytuły, większość moich kolegów występowała w niezwykle silnej lidze włoskiej. Taki stan rzeczy umożliwia trenowanie i granie z najlepszymi siatkarzami na świecie, dzięki czemu można wejść w ich grono. Dokładnie to samo robi w tym momencie IBB Polonia - zaznaczył sam zainteresowany przed kamerami Polsatu Sport.

 

Londyńczycy w kwalifikacjach do Champions League zmierzą się z chorwackim HAOK Mladost. Pierwszy mecz już 22 października w Chorwacji. Zanim jednak mistrzowie Anglii wybiorą się na pogranicze Europy Środkowej oraz Południowej, to czeka ich rywalizacja z mistrzem Polski - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

Kędzierzynianie sezon w PlusLidze rozpoczną 30 października meczem z MKS-em Będzin. Przekonamy się jaki skład na sobotnie starcie wydeleguje do gry nowy szkoleniowiec trójkolorowych - Nikola Grbić. Można spodziewać się, że więcej czasu na odpoczynek dostaną kadrowicze, którzy mają za sobą ciężki sezon reprezentacyjny. Dotyczy to m.in. Pawła Zatorskiego, Aleksandra Śliwki oraz obcokrajowców - Benjamina Toniuttiego oraz Davida Smitha. W jakim wymiarze czasu pojawią się w konfrontacji z londyńską Polonią? Podobne pytanie należy zadać w kontekście 42-letniego Giby, który postanowił wznowić karierę. Jego występ byłby nie lada wydarzeniem dla kędzierzyńskich kibiców, wszak Brazylijczyk to legenda światowej siatkówki.

 

Siatkarze IBB Polonii Londyn nie będą z pewnością faworytem meczu, ale samo nawiązanie walki z takim zespołem jak ZAKSA będzie stanowić wartość dodaną dla Brytyjczyków, których celem jest najbliższy dwumecz w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę, że ranga spotkania jest towarzyska, nie można przekreślać szans ekipy ze stolicy Anglii.

 

Spotkanie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - IBB Polonia Londyn o godz. 14:45 w Polsacie Sport oraz na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie