Heynen podaruje medal Pucharu Świata... kibicowi! Zrobi to pod jednym warunkiem

Szkoleniowiec polskich siatkarzy opublikował na Twitterze post, który wywołał poruszenie wśród kibiców. Srebrny medal, który Biało-Czerwoni wywalczyli podczas tegorocznej edycji Pucharu Świata trafi do osoby, która "poruszy" trenera najmocniej.

Reprezentacja Polski 15 października zakończyła długi sezon reprezentacyjny. Owocami zmagań Biało-Czerwonych jest kwalifikacja do igrzysk olimpijskich, a także brązowy medal Ligi Narodów, mistrzostw Europy i srebrny Pucharu Świata. Heynen sprawił, by o tym ostatnim krążku kibice nie zapomnieli zbyt szybko i na swoich mediach społecznościowych ogłosił konkurs z nim związany.

Świadomość, jak trudną drogę musieli przejść siatkarze, by wywalczyć medal Pucharu Świata sprawia, że nagroda będzie smakować jeszcze bardziej. Zmagania pucharowe należą do niezwykle wyczerpujących. Rywalizacja dwunastu zespołów odbywała się w systemie "każdy z każdym". System turnieju sprawił, że uczestniczące w nim drużyny musiały rozegrać w 15 dni 11 meczów. Biało-Czerwoni wygrali dziewięć spotkań, a wyższość musieli uznać Amerykanom (1:3) i Brazylijczykom (2:3). Taki bilans wygranych i przegranych pozwolił na uzyskanie drugiego miejsca na podium.

Nie jest to pierwszy medal, którym dzieli się belgijski szkoleniowiec. Złoty krążek z mistrzostw świata, Heynen wręczył prezesowi Jackowi Kasprzykowi. Brązowy medal miał trafić w ręce premiera Mateusza Morawieckiego. Jak widać szkoleniowiec rozpoczął nową tradycję.