Siatkarze ZAKSY pewnie pokonali mistrza Anglii

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle towarzyskim meczem z IBB Polonią Londyn uczciła 25-lecie klubu, a także zakończyła przygotowania do zbliżającego się sezonu. Siatkarze mistrza Polski pewnie pokonali 3:0 mistrzów Anglii, w szeregach których wystąpił słynny Giba.

Legendarny Brazylijczyk pojawił się na parkiecie, zaprezentował kilka efektownych zagrań, ale niewiele mógł pomóc, bo obie ekipy dzieliła różnica klas. Kędzierzynianie ostatni przedsezonowy sprawdzian rozpoczęli w składzie: Benjamin Toniutti, Simone Parodi, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Wiśniewski, Krzysztof RejnoPaweł Zatorski (libero).

W każdym z setów mistrzowie Polski mieli wyraźną przewagę nad rywalami. W pierwszym, po wyrównanym początku, w środkowej części wyraźnie odskoczyli. W końcówce dwoma asami popisał się Parodi (19:10), piłkę setową wywalczył Śliwka, a atak Kaczmarka z przechodzącej piłki zakończył seta (25:15). W drugiej partii ZAKSA również miała wyraźną przewagę (11:5, 16:7). W dalszej części seta na parkiecie pojawił się również nowy nabytek ZAKSY - Piotr Łukasik. Goście zdołali zmniejszyć dystans do trzech oczek (20:17), ale kędzierzynianie dominowali w końcówce. Seta zwieńczył zepsuty serwis siatkarzy IBB (25:19). W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku (8:7), mistrzowie Polski przejęli inicjatywę i pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętowali skutecznym blokiem (25:13).

Dla kędzierzynian był to ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu. Już w środę 23 października w Arenie Gliwice, zagrają o Superpuchar Polski. Rywalem będzie klub z Warszawy, występujący wcześniej pod nazwą ONICO. Pierwszy mecz w PlusLidze zagrają 30 października we własnej hali z MKS Będzin.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – IBB Polonia Londyn 3:0 (25:15, 25:19, 25:13)