Szybkie zwycięstwo Reyesa z Weidmanem w walce wieczoru UFC

Sporty walki

W nocy z piątku na sobotę w Bostonie odbyła się gala UFC on ESPN 6. W walce wieczoru niepokonany Dominick Reyes szybko pokonał byłego mistrza kategorii średniej Chrisa Weidmana. Ich pojedynek potrwał niecałe dwie minuty.

29-letni Reyes w wadze półciężkiej zmierzył się z byłym mistrzem kategorii średniej 35-letnim Weidmanem. Walka wieczoru trwała zaledwie 1 minutę i 43 sekundy. Reyes rozpoczął ją od kopnięć, ale Weidman szybko zdecydował się na obalenie, kontrolując walkę w klinczu w parterze. Reyes uwolnił się i przeszedł do kontrataku, zasypując rywala bardzo mocnymi ciosami w parterze. Patrząc na niemoc Weidmana, sędzia decydował się przerwać pojedynek.

Dla Reyesa jest to już szóste zwycięstwo dla organizacji UFC. Z rekordem walk zawodowych 12-0 (7 KO) pewnie zmierza w kierunku walki o mistrzowski pas kategorii półciężkiej.

W pojedynku wagi piórkowej w klatce zmierzyli się Meksykanin Yair Rodriguez (12-2) i Jeremy Stephens (28-16). Co ciekawe, ich walka odbya się już we wrześniu, jednak po przypadkowym faulu Rodrigeza została uznana za nieodbytą. Tym razem Rodriguez wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28).

UFC on ESPN 6 - wyniki walk z karty głównej:

205 lb: Dominick Reyes (12-0) pokonał Chris Weidman (14-5) przez TKO, Runda 1, 1:43
145 lb: Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) pokonał Jeremy Stephens (28-17, 1 N/C) przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
265 lb: Greg Hardy (5-1, 1 N/C) vs. Ben Sosoli (7-2, 2 N/C) – no contest
155 lb: Joe Lauzon (28-15) pokonał Jonathan Pearce (9-4) przez TKO, Runda 1, 1:33
125 lb: Maycee Barber (8-0) pokonał Gillian Robertson (7-4) przez TKO, Runda 1, 3:04
185 lb: Darren Stewart (11-4, 1 N/C) pokonał Deron Winn (6-1) przez niejednogłośną decyzję (28-29, 29-28, 29-28)