Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach. Transmisja w Polsacie Sport i w Polsacie Sport Fight

Sporty walki
Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach. Transmisja w Polsacie Sport i w Polsacie Sport Fight
fot. Polsat Sport

Na gali Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach w walce wieczoru rywalem Damiana Wrzesińskiego (17-1-2, 5 KO) będzie Argentyńczyk Miguel Antin (18-3, 8 KO). Natomiast Oleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO), która wraca na ring po urodzeniu dziecka, zmierzy się z zawodniczką pochodzącą również z Argentyny - Mayrą Alejandrą Gomez (18-9, 4 KO). Transmisja gali w Łomiankach w Polsacie Sport i w Polsacie Sport Fight.

Wrzesiński, który w ringu stoczył 20 walk, z czego 17 wygrał, powalczy o tytuł międzynarodowego mistrza Polski w wadze lekkiej. Dla 26-letniego Argentyńczyka będzie to pierwszy pojedynek poza granicami kraju. Faworytem jest Polak, ale pięściarza z Ameryki Południowej nie można lekceważyć. Rywal 32-latka legitymuje się przyzwoitym rekordem. Na osiemnaście zwycięskich walk, osiem z nich zakończyło się przez nokaut.

 

Wrzesiński ma świadomość, że stanie do walki z rywalem, do którego musi podejść z należytym szacunkiem i koncentracją. - Nikogo nie można zlekceważyć. Każdy bokser jest inny, więc trzeba być skoncentrowanym. Muszę mieć też szczęście, żeby nie przyjąć nieoczekiwanego ciosu i trzymać się taktyki - podkreślił polski pięściarz, który dodał: - Oglądałem jego trzy walki, więc miałem okazję poznać jego mocne strony. Mam trenera, który ma świetne oko i potrafi przygotować odpowiednią taktykę. Jestem przygotowany na różne warianty. Trenowałem półdystans, dzięki czemu więcej widzę w ringu. Na sparingach wychodziło to bardzo dobrze - zaznaczył bokser, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego. 

 

- „El Gato” (Kot) nie przyleciał tylko po wypłatę, wielkim mistrzem nie jest, ale trzeba na niego uważać, szczególnie w pierwszych rundach. Bić dużo na korpus, bo „El Gato” tego nie lubi, i poczekać na dogodny moment, by zaatakować bardziej zdecydowanie. I wtedy argentyńskie tango zagrają dla Wrzesińskiego - pisze na Polsatsport.pl Janusz Pindera (TUTAJ).

 

Z kolei niepokonana Sidorenko zmierzy się z rodaczką Antina. 31-letnia Gomez jest o dwa lata młodsza od zawodniczki urodzonej w Winnicy na Ukrainie. Dla Ukrainki z polskim paszportem będzie to pierwsza walka po ponad dwuletniej przerwie macierzyńskiej. - Myślę, że rdza nie posypie się w ringu, kiedy do niego wejdę. Odpoczywałam i się regenerowałam. Ćwiczyłam mniej, żeby poświęcić czas dziecku. Myślę, że trenowałam na tyle dobrze, by być przygotowana na sobotę - stwierdziła 33-latka.

 

Gomez ma duże doświadczenie ringowe oraz mistrzowskie walki na koncie. Z Sidorenko walczyć będzie co prawda w limicie kategorii lekkiej, a ostatnie mistrzowskie pojedynki toczyła w superpiórkowej, ale jest to niewielka różnica. Wcześniej Gomez biła się o pasy w wadze superkoguciej i koguciej. - Mayra Gomez to doświadczona zawodniczka, która stoczyła wiele walk. Walczyła siedem razy o pas mistrzyni świata, więc trzeba na nią uważać. Jestem skoncentrowana, chociaż wiem, że nie będzie łatwo - zauważyła Sidorenko.


Karta walk:

 

k. lekka: Damian Wrzesiński (17-1-2) - Miguel Antin (18-3-0) o pas międzynarodowego mistrza Polski
k. lekka: Oleksandra Sidorenko (7-0-0) - Mayra Alejandra Gomez (18-9-0)
k. półśrednia: Michał Żeromiński (13-5-2) - Nadzir Bakhshyieu (4-7-2)
k. ciężka: Kamil Bodzioch - Michał Bołoz (2-1-0)
k. superśrednia: Stanisław Gibadło (2-0-0) - Daniel Urbański (21-31-3)
k. superpółśrednia: Maksymilian Gibadło (2-0-0) - Dawid Przybylski (0-1-0)
k. średnia: Tomasz Nowicki (2-0-0) - Błażej Nowak (1-0-0)
k. piórkowa: Laura Grzyb (1-0-0) - Valeria Aletta Kovacs (2-3-0)

 

Transmisja gali Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach w sobotę 19 października od 19:00 w Polsacie Sport Fight i od 20:00 w Polsacie Sport.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie