Dwa zacięte sety! Siatkarki Grot Budowlanych pokonały Energę MKS

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Grot Budowlani Łódź wygrali z Energa MKS Kalisz 3:0. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w dwóch pierwszych setach toczyły zaciętą walkę z wicemistrzyniami Polski, ale dwukrotnie przegrały na przewagi.

Premierowa partia długo miała wyrównany przebieg i żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Przyjezdne, dzięki dobrej grze na przyjęciu i skutecznym kontratakom dotrzymywały kroku faworyzowanym gospodyniom. Łodzianki pierwsze miały piłkę setową (24:23), ale rywalki doprowadziły do gry na przewagi. Wygrały ją siatkarki Grot Budowlanych, które najpierw popisały się skutecznym blokiem, a decydujący punkt wywalczyły po nieporozumieniu w ekipie z Kalisza (28:26).

W drugiej odsłonie również oglądaliśmy zaciętą walkę obu ekip, ale w pewnym momencie łodzianki odskoczyły na cztery oczka (21:17). Rywalki nie rezygnowały i w końcówce odrobiły straty, gdy Monika Ptak zablokowała atak Anastasii Kraiduby (23:23). Jaroslava Pencova wywalczyła piłkę setową, ale w kolejnej akcji gospodynie dotknęły siatki i po raz drugi w tym meczu seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. Błąd Ljubicy Kecman i skuteczny atak Kraiduby przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Grot Budowlanych (27:25).

Set numer trzy od początku toczył się pod dyktando gospodyń, które szybko wypracowały sobie znaczącą przewagę (10:4). Mimo starań kaliszanek, podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza utrzymywały punktowy dystans (16:7, 18:11). Autowy atak Adeli Helić przyniósł im piłkę meczową, a w kolejnej akcji Małgorzata Śmieszek zakończyła to spotkanie (25:19).

Najwięcej punktów: Anastasia Kraiduba (19), Anna Bączyńska (12), Jaroslava Pencova (11), Małgorzata Śmieszek (11) – Grot Budowlani; Adela Helić (15), Monika Ptak (10), Hillary Hurley (10) – Energa MKS. MVP: Maria Stenzel.

Siatkarki Grot Budowlanych odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie, w pierwszym meczu pokonały na wyjeździe Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2. Drużyna z Kalisza rozegrała drugi mecz w Łodzi i po raz drugi przegrała 0:3, bo w pierwszej kolejce uległa ŁKS Commercecon Łódź.

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (28:26, 27:25, 25:19)

Grot Budowlani: Anna Bączyńska, Anastasia Kraiduba, Charlotte Leys, Julia Nowicka, Jaroslava Pencova, Małgorzata Śmieszek – Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Bałdyga.
Energa MKS: Adrianna Budzoń, Weronika Centka, Adela Helic, Hillary Hurley, Ljubica Kecman, Monika Ptak – Justyna Łysiak (libero) oraz Ewelina Brzezińska, Małgorzata Jasek, Klaudia Kulig, Katarzyna Wawrzyniak.

Wyniki meczów 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

2019-10-18: DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (26:24, 25:23, 18:25, 16:25, 8:15)
2019-10-18: E. Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 18:25)
2019-10-19: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Wisła Warszawa 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
2019-10-19: Enea PTPS Piła – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)
2019-10-20: Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (28:26, 27:25, 25:19)
2019-10-20: #VolleyWrocław – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 18:25, 21:25)