ITTF Challenge w tenisie stołowym: Awans Badowskiego do finału singla

Inne
ITTF Challenge w tenisie stołowym: Awans Badowskiego do finału singla
fot. PAP

Marek Badowski awansował do finału gry pojedynczej odbywającego się we Władysławowie turnieju ITTF Challenge Polish Open w tenisie stołowym. W półfinale 22-letni Polak wygrał 4:2 ze starszym o dwa lata Koreańczykiem Park Chan-Hyeokiem.

W ćwierćfinale Koreańczyk zwyciężył 4:2 z rozstawionego z „jedynką” doświadczonego Greka Panagiotisa Gionisa, ale w półfinale Badowski „pomścił” swojego klubowego kolegę – obaj są mistrzami Polski w barwach Dartomu Bogorii - i triumfował 4:2 (8:11, 11:4, 11:7, 11:6, 7:11, 11:9).

 

W tym sezonie 22-letni reprezentant zespołu z Grodziska Mazowieckiego miał już okazję zagrać ze swoim półfinałowym przeciwnikiem – 10 września w ligowym meczu Dartom Bogoria zwyciężyła w Lęborku 3:2 beniaminka Poltarex Pogoń, a Badowski pokonał Chan-Hyeoka 3:2.

 

W drugim niedzielnym półfinale zmierzą się Chińczycy Xu Haidong z Xu Yingbinem. Finałowe spotkanie zaplanowano na 17.50.

 

Wśród pań w decydującej potyczce, której początek wyznaczono o 17, zameldowała się Chinka He Zhuojia, która w półfinale wygrała 4:1 z Zhang Qiang. Jej rywalkę wyłoni konfrontacja ich rodaczki Chen Yi z Koreanką Yang Haeun.

 

O 15.40 rozpocznie się natomiast finałowa konfrontacja deblistów, w której 17-letni Samuel Kulczycki (w piątek zajął trzecie miejsce wśród młodzieżowców do lat 21) i o rok młodszy Maciej Kubik zagrają z Argentyńczykami Gastonem Alto i Horacio Cifuentesem.

 

Dla biało-czerwonych będzie to już siódme spotkanie - w piątek w ostatnim eliminacyjnym meczu pokonali Badowskiego i Konrada Kulpę (ten drugi razem z Tomaszem Kotowskim jest mistrzem kraju w deblu), natomiast w sobotnim półfinale okazali się lepsi 3:1 także od Jakuba Dyjasa i Daniela Góraka, czyli wicemistrzów Europy z 2016 roku.

 

40 minut wcześniej do stołu w finale kobiecych zmagań podejdą dwa azjatyckie duety - Japonki Honoka Hashimoto i Maki Shiomi oraz Lee Eunhye i Shin Yubin z Korei Południowej.

KK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze