ME w kolarstwie torowym: Polacy bez medalu ostatniego dnia

Nie zdobyli medalu polscy kolarze torowi w ostatnim dniu mistrzostw Europy w holenderskim Apeldoorn. Urszula Łoś była piąta na 500 metrów ze startu zatrzymanego, a na dystansie dwa razy dłuższym Krzysztof Maksel uzyskał siódmy wynik.

W madisonie, czyli wyścigu parami, siostry Daria i Wiktoria Pikulik uplasowały się na szóstym miejscu, natomiast Szymon Krawczyk i Daniel Staniszewski - na dziesiątym.

Najszybciej na 500 metrów pojechała Rosjanka Anastazja Wojnowa, na 1 km - Francuz Quentin Lafargue, a w madisonie, zarówno w wyścigu pań jak i panów, zwyciężyli reprezentanci Danii.

Najwięcej medali w Apeldoorn zdobyli gospodarze - 13, w tym pięć złotych. Na drugim miejscu w tabeli medalowej uplasowali się Francuzi - osiem krążków, w tym pięć złotych. Po trzy tytuły mistrzowskie padły łupem Rosjan i Duńczyków.

Polacy wywalczyli trzy brązowe medale: Filip Prokopyszyn i Nikol Płosaj w wyścigu eliminacyjnym oraz Mateusz Rudyk w sprincie. Ponadto rekordy kraju pobiły drużyny męska i kobieca na 4 km na dochodzenie.