Mistrzostwa Ameryki w EnduroCross: Błażusiak najlepszy w Denver

Moto
Mistrzostwa Ameryki w EnduroCross: Błażusiak najlepszy w Denver
fot. PAP

Tadeusz Błażusiak (KTM) wygrał drugą eliminację motocyklowych mistrzostw Ameryki w EnduroCross (w Europie ta konkurencja nazywa się ona SuperEnduro). Na podium stanęli tez Colton Haaker (USA/Husqvarna) oraz Trystan Hart (Kanada/KTM). W klasyfikacji generalnej Polak jest na drugim miejscu, za Haakerem.

Nowotarżanin do tej pory pięć razy triumfował w mistrzostwach Ameryki (ostatnio w 2013 roku).

 

Błażusiak jest jednym z najlepszych w historii zawodników globu w tej specjalności. W latach 2010-11 zwyciężył w mistrzostwach światach w halowym enduro. Od 2012 r. zmieniono nazwę konkurencji na SuperEnduro, zaś "Taddy" w MŚ triumfował w latach 2012-15. W sezonie 2016/17 wystartował tylko w jednej eliminacji - w Krakowie. Chciał w ten sposób zakończyć karierę. Jednak jesienią 2017 r. niepodziewanie ogłosił, że wznawia starty.

 

SuperEnduro (EnduroCross) to motocyklowe wyścigi na torze (najczęściej w hali, ew. na stadionach), przypominające motocrossowe, których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp.), aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

 

Trzecie, ostatnie zawody amerykańskiego cyklu odbędą się 26 października w miejscowości Nampa.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie