Serie A: Inter goni Juventus. Rozczarowujący remis Romy

Aż siedem goli padło w starciu 8. kolejki Serie A pomiędzy Sassuolo a Interem Mediolan. Wicelider tabeli prowadził już 4:1 po dubletach ustrzelonych przez Lautaro Martineza i Romelu Lukaku. Ambitni gospodarze walczyli jednak do samego końca, w efekcie zdobywając w ostatnim kwadransie spotkania dwie bramki. Miejscowi mocno postraszyli podopiecznych Antonio Conte, ale ostatecznie to Nerazzurri mogli cieszyć się z trzech punktów i dzieki temu zbliżyli się do prowadzącego Juventusu na jedno oczko.

W rywalizacji Cagliari ze SPAL na murawie mogło zaprezentować się aż pięciu Polaków, lecz ostatecznie na boisku zameldowało się trzech. W barwach gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Sebastian Walukiewicz, podobnie jak w zespole goście Bartosz Salomon. Z kolei w 65. minucie swój udział w spotkaniu wziął inny piłkarz przyjezdnych Thiago Cionek. Jedynie Arkadiusz Reca zagrał od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie był w stanie pomóc swojej ekipie w wywalczeniu remisu. Miejscowi pewnie wygrali 2:0.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Sampdorii z AS Roma. Taki rezultat jest z pewnością rozczarowujący dla gości, którzy walczą o czołowe lokaty, podczas gdy miejscowi są czerwoną latarnią rozgrywek. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Karol Linetty.

Ekipa Udinese skromnie pokonała na własnym boisku Torino 1:0. Cały mecz na ławce miejscowych przesiedział Łukasz Teodorczyk.

Filip Jagiełło i jego Genoa musiała przełknąć gorycz porażki aż 1:5 na wyjeździe z Parmą. Polak pojawił się na murawie w 71. minucie, kiedy jego zespół przegrywał już 1:4.

Przypomnijmy, że w sobotnich konfrontacjach Lazio zremisowało z Atalantą 3:3, Napoli (Piotr Zieliński wszedł w 65. minucie) po dublecie Arkadiusza Milika (81 minut gry) okazało się lepsze od Verony (60 minut Mariusza Stępińskiego, Paweł Dawidowicz na ławce) 2:0, a Juventus (Wojciech Szczęsny na ławce) zwyciężył Bolognię (cały mecz Łukasza Skorupskiego) 2:1.

AC Milan "tylko" zremisował przed własną publicznością z Lecce 2:2. W 67. minucie na boisku zaprezentował się Krzysztof Piątek, który kwadrans później strzelił gola dla gospodarzy na 2:1. Wydawało się, że Rossoneri zapewnią sobie zwycięstwo, ale w doliczonym czasie gry goście ustalili wynik na 2:2.