SuperLega: Cucine Lube Civitanova - Gas Sales Piacenza. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
SuperLega: Cucine Lube Civitanova - Gas Sales Piacenza. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

Po piątkowej inauguracji włoskich rozgrywek SuperLega, czas na kolejne siatkarskie emocje na Półwyspie Apenińskim. W sobotnie popołudnie dojdzie do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji Cucine Lube Civitanova z Gas Sales Piacenzą. Faworytami są niewątpliwie mistrzowie Włoch z Mateuszem Bieńkiem w kadrze. Czy beniaminek pokusi się o niespodziankę? Transmisja na Polsatsport.pl.

Siatkarze Cucine Lube w poprzednim sezonie sięgnęli po mistrzostwo kraju i w tegorocznym rozgrywkach cel nie może być żaden inny, jak obrona tytułu. Z tego powodu klub z siedzibą w Treia-Macerata dokonał wzmocnień, a jednym z nich jest polski środkowy Mateusz Bieniek. W składzie Lube nie brakuje największych gwiazd światowego formatu. Wystarczy wymienić takich zawodników jak Bruno Rezende, Robertlandy Simon, Amir Ghafour oraz Yoandy Leal i Osmany Juantorena. W zespole znajduje się także Kamil Rychlicki - luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia. Szkoleniowcem mistrzów Italii jest dobrze znany w Polsce Ferdinando De Giorgi.

 

A skoro mowa o szkoleniowcach, to warto zaznaczyć, że opiekunem drużyny z Piacenzy - beniaminka włoskiej ekstraklasy, jest Andrea Gardini, którego polskim kibicom również nie trzeba przedstawiać. To dodaje jedynie smaczku tej rywalizacji i powinno zachęcić fanów z naszego kraju do oglądania tego meczu. Obaj panowie pracowali w reprezentacji z Biało-Czerwonymi oraz w PlusLidze. Kto będzie w lepszym nastroju po sobotniej konfrontacji?

 

Gardini do swojej dyspozycji też będzie miał ciekawych zawodników, chociaż ich potencjał z pewnością nie jest tak wysoki, jak gospodarzy. Największą gwiazdą Gas Sales jest niewątpliwie doświadczony środkowy z Serbii, Dragan Stanković. Dla 34-latka sobotni mecz będzie wyjątkowy, ponieważ w barwach Cucine Lube spędził aż dziesięć sezonów i właśnie przed tym sezonem zmienił barwy klubowe.

 

- Ten mecz będzie dla nas wyzwaniem. Jedziemy na teren aktualnego mistrza kraju, ale damy z siebie wszystko. To dla mnie wyjątkowe spotkanie, ale to nie znaczy, że nie chcę wygrać. Zapowiada się interesujący mecz, ponieważ zarówno my jak i Lube nie mieliśmy kompletnej drużyny podczas okresu przygotowawczego. Cucine w każdym sezonie walczy o najwyższe cele, ale my nie zamierzamy się poddać - powiedział Stanković.

 

W składzie Gas Sales są także inni zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Cucine. Mowa o Alessandro Feim (1998-2001 i 2014-2016) oraz Dicku Kooyu (2012/2013)

 

Drużynę z Piacenzy mogliśmy niedawno obserwować z bliska w naszym kraju, ponieważ wzięła ona udział w towarzyskim turnieju "Giganci Siatkówki". Ekipa Gardiniego przegrała najpierw 0:3 z PGE Skrą Bełchatów, a następnie pokonała po tie-breaku Jastrzębski Węgiel.

 

Kto lepiej zainauguruje nowy sezon w lidze włoskiej? Czy mistrzowie Włoch już w pierwszej kolejce udowodnią swoje wysokie aspiracje? A może beniaminek z Piacenzy pokusi się o miłą niespodziankę dla swoich kibiców? Polscy kibice z pewnością zastanawiają się czy ujrzymy w akcji Mateusza Bieńka, który niewykluczone, że dostanie czas na odpoczynek ze względu na wymagający sezon reprezentacyjny. Warto śledzić transmisję, aby uzyskać odpowiedzi na wymienione pytania.

 

Transmisja meczu Cucine Lube Civitanova - Gas Sales Piacenza o godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TABELA SUPERLEGA

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie