Trwa świetna passa Świderskiego. Polak najlepszym strzelcem greckiej ekstraklasy

Karol Świderski wciąż się nie zatrzymuje! Napastnik PAOK-u Saloniki po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w spotkaniu greckiej ekstraklasy. Tym razem w wygranym meczu z PAS Lamia 1946 (3:0). 22-latek przebywał na boisku przez 90 minut.

PAOK rozstrzygnął losy spotkania już w pierwszych 11 minutach. W tym czasie zawodnicy tego klubu strzelili bowiem trzy gole i w perfekcyjnym stylu rozpoczęli mecz. Wynik otworzył w 2. minucie Josip Misic, na 2:0 pięć minut później trafił Dimitris Giannoulis, a Świderski swoje trafienie zanotował w 11. minucie. Asystę przy bramce Polaka zaliczył były piłkarz Chelsea, Miroslav Stoch.

Dla Świderskiego był to szósty gol w siódmej ligowej kolejce tego sezonu. Były napastnik Jagiellonii Białystok jest najlepszym strzelcem ligi. Kolejni zawodnicy w tej klasyfikacji mają po cztery trafienia.

Ekipa z Salonik po siedmiu meczach ma na swoim koncie 17 punktów. Podopieczni Abela Ferreiry są wiceliderami greckiej ekstraklasy, tracąc dwa oczka do liderującego Olympiakosu.

PAOK Saloniki - PAS Lamia 1946 3:0 (3:0)
Bramki: Misic 2, Giannoulis 7, Świderski 11