Znowu to zrobili! Polacy wicemistrzami świata w piłce nożnej sześcioosobowej

Tak jak przed rokiem, reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata. W mundialu rozgrywanym na Krecie ekipa Biało-Czerwonych przegrała w meczu o złoto z Rosją 2:3.

W 2018 roku nasi zawodnicy okazali się gorsi w finale od reprezentacji Niemiec. W tym roku Polacy znowu udowodnili, że należą do ścisłej światowej czołówki w tej odmianie futbolu.

W turnieju rozgrywanym na Krecie polski zespół bez większych problemów przebrnął przez fazę grupową, w której zwyciężyli Litwę 6:0, Maroko 3:1, Belgię 6:1 oraz zremisowali z Walią 1:1.

Pierwsze miejsce w grupie skojarzyło ich w 1/8 finału z Bułgarią, która została pokonana 3:0. Ćwierćfinał to już konfrontacja z Meksykiem i triumf aż 7:3. Awans do strefy medalowej już był wielkim sukcesem, ale dla naszych piłkarzy to było za mało.

Naszym reprezentantom udało się wywalczyć awans do wielkiego finału, w którym czekała ich potyczka z Rosją. Po dużych emocjach i wymianie ciosów, lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 3:2 i sięgnęli po złoto. Polacy mogli jednak cieszyć się z ponownego zdobycia srebrnego medalu.