Małecki w kolarskim CCC Team

Inne
Małecki w kolarskim CCC Team
fot. CCC Development Team

Kamil Małecki, reprezentujący w tym sezonie barwy młodzieżowej drużyny CCC Development, podpisał roczny kontrakt z worldtourowym CCC Team - poinformował zespół. Będzie piątym polskim kolarzem w ekipie startującej w prestiżowym cyklu wyścigów.

23-letni Małecki od pięciu lat związany jest z ekipami "pomarańczowych". W kończącym się sezonie 2019 wygrał etap i klasyfikację generalną wyścigu CCC Tour - Grody Piastowskie i zwyciężył w Bałtyk - Karkonosze Tour.

 

- Kamil Małecki zaimponował w tym roku w kilku mniejszych wyścigach jako kolarz CCC Development Team i ma też kilkuletnie doświadczenie w ekipie prokontynentalnej, więc wierzymy, że jest gotowy, by zaprezentować się w WorldTour w barwach CCC Team. Kamil będzie miał możliwość uczenia się od naszych najbardziej doświadczonych zawodników, co pozwoli mu jeszcze bardziej się rozwinąć - tłumaczy dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz.

 

- Poza zwycięstwami na etapach i w generalce polskich wyścigów rangi 2.2, wliczając w to sponsorowany przez CCC, CCC Tour - Grody Piastowskie, Kamil pokazał też, że dobrze radzi sobie w wyścigach jednodniowych. W Volta Limburg był tuż za pierwszą dziesiątką i nie możemy się doczekać przyszłego sezonu, by zobaczyć, na co go stać - dodał.

 

Sam zawodnik nie ukrywa satysfakcji z podpisania umowy.

 

- Bardzo się cieszę, że dołączam do CCC Team i że będę mógł się ścigać na poziomie WorldTour. To dla mnie spełnienie marzeń oraz ogromne wyróżnienie. Jestem bardzo dumny, że będę reprezentował pierwszą polską drużynę WorldTour i ciężko mi w słowach opisać, jakie to uczucie dojść do tego momentu w karierze. W przyszłym roku chciałbym robić dalsze postępy jako kolarz - powiedział.

 

Małecki oraz aktualny mistrz Polski Michał Paluta (również dołączy do ekipy z CCC Development Team) będą kolejnymi z Polaków, obok Łukasza Wiśniowskiego, Kamila Gradka i Szymona Sajnoka, którzy znajdą się w składzie CCC Team na sezon 2020.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze