Martin Garrix autorem hymnu Euro 2020

Piłka nożna
Martin Garrix autorem hymnu Euro 2020
fot. PAP

Autorem oraz producentem hymnu przyszłorocznych mistrzostw Europy został holenderski producent i DJ, Martin Garrix. Przed utalentowanym artystą duże wyzwanie stworzenia oficjalnego hymnu Euro 2020, który będzie podsycał wyjątkową atmosferę wśród kibiców i piłkarzy podczas prestiżowej imprezy.

Dokładna data prezentacji oficjalnego hymnu nie została jeszcze podana, ale według informacji organizatorów ma się odbyć wiosną 2020 roku. Utwór z zeszłej edycji mistrzostw Europy (2016), mogliśmy usłyszeć na miesiąc przed rozpoczęciem Euro, więc i tym razem musimy jeszcze trochę poczekać.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Biggest project I’ve done in my life.. excited for you all to hear it. #jointhepeople #euro2020

A post shared by Martin Garrix (@martingarrix) on Oct 20, 2019 at 4:00am PDT

Oficjalna storna UEFA podała, że w utworze pojawi się współpraca z innym wykonawcą. Hymn pierwszy raz zostanie wykonany na żywo podczas ceremonii otwarcia turnieju, która odbędzie się 12 czerwca na stadionie Olimpico w Rzymie.

 

Garrix znany jest z wielu tanecznych i radiowych hitów na całym świecie. 23-latek wielokrotnie (w 2016, 2017, 2018 roku) otrzymywał tytuł najlepszego DJ'a.

 

Oprócz kolejnego hitu jednego z najlepszych producentów muzyki elektronicznej, jeszcze bardziej wyczekujemy meczów reprezentacji Polski, którzy bez problemu zakwalifikowali się do turnieju finałowego.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze