Polscy judocy przed kolejną szansą zdobycia punktów w kwalifikacji IO

Sporty walki
Polscy judocy przed kolejną szansą zdobycia punktów w kwalifikacji IO
fot. Cyfrasport

W niemal 20-osobowym składzie startować będą polscy judocy w zawodach Grand Slam w Abu Zabi (24-26 października) i Oceania Open w Perth (3-4 listopada). Obecnie część kadry rywalizuje w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystąpią m.in.: Agata Perenc (52 kg), brązowa medalistka mistrzostw świata Julia Kowalczyk (57 kg), Tomer Golomb (60 kg), Patryk Wawrzyczek (66 kg), Oleksii Lysenko (100 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

 

W Australii dołączą do nich m.in.: brązowi medaliści zawodów sportowców-żołnierzy w Chinach Beata Pacut (78 kg) i Piotr Kuczera (90 kg). Na trzecich pozycjach uplasowały się także: Arleta Podolak (57 kg) i Eliza Wróblewska (70 kg).

 

Na liście startowej turnieju w Perth, punktowanego jak Grand Prix, są również np. Karolina Pieńkowska (52 kg), Anna Borowska (57 kg) i Karolina Tałach-Gast (63 kg).

 

Obydwie imprezy zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

 

W międzyczasie kadra młodzieżowa walczyć będzie w mistrzostwach Europy U-23 w rosyjskim Iżewsku (1-3 listopada). W składzie są m.in. medaliści ubiegłorocznych MŚ juniorów: Aleksandra Kaleta (52 kg) i Iwo Baraniewski (100 kg).

 

W tym roku w kalendarzu międzynarodowej federacji IJF są również takie imprezy, jak Grand Slam w Osace (22-24 listopada), a także turniej Masters w chińskim Qingdao (12-14 grudnia) - dla judoczek i judoków najwyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze