Poznaliśmy plan mityngów Diamentowej Ligi

Inne
Poznaliśmy plan mityngów Diamentowej Ligi
fot. Cyfrasport

World Athletics (dawny IAAF) przedstawił w poniedziałek program najbardziej prestiżowego cyklu mityngów Diamentowej Ligi. Po raz pierwszy odbędzie się jeden finał - 11 września w Zurychu. Pierwsze zawody zaplanowane są bardzo wcześnie, bo już 17 kwietnia w Dausze.

Po raz pierwszy lekkoatleci dwukrotnie odwiedzą Chiny. Mityng na pewno odbędzie się w Szanghaju (16 maja), a druga lokalizacja nie jest jeszcze znana. Ustalono jedynie datę - 10 maja.

 

Z kalendarza wypadły zawody w Birmingham, gdzie stadion musi przejść renowację przed Igrzyskami Wspólnoty Brytyjskiej (2022). Zastąpi je Gateshead. Zmianą jest także rozgrywanie zawodów w Londynie w jeden dzień. Dotychczas ten mityng był dwudniowy.

 

Na razie nie podjęto decyzji, jakie konkretnie konkurencje będą rozgrywane w poszczególnych zawodach. Ma to nastąpić w listopadzie. Program każdego z mityngów ma się zmieścić w 90 minutach.

 

World Athletics zapowiedział również nowy cykl mityngów - World Athletics Continental Tour. Mają one dać większej grupie lekkoatletów możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie