Wielka bójka na trybunach w Meksyku. Wynik meczu anulowany

Piłka nożna
Wielka bójka na trybunach w Meksyku. Wynik meczu anulowany
fot. Youtube

Do przerażających scen doszło podczas meczu ligi meksykańskiej. W spotkaniu Atletico San Luis z FC Queretaro chuligani wszczęli zamieszki w różnych sektorach stadionu. Mecz został przerwany, a wynik spotkania anulowany.

W meczu na Estadio Alfonso Lastras drużyna gości prowadziła 2:0. W 84. minucie niezadowoleni pseudokibice Atletico San Luis rozpoczęli wielką awanturę. Chuligani obu drużyn przedostali się na różne sektory, gdzie rozpoczęli krwawą bijatykę. Walki toczyły się nie tylko na pięści, ale również z użyciem kamieni i kijów.

Przerażeni postronni kibice zaczęli uciekać ze stadionu. Część z nich przedostała się na murawę, reszta zaczęła szukać wyjść ewakuacyjnych. Wielki chaos próbowała opanować policja, ale bezskutecznie. Mecz został przerwany na ponad 30 minut. Kiedy sytuacja została opanowana na trybunach zostali już tylko nieliczni obserwatorzy. Wynik spotkania został anulowany.

 

 

Jak informuje ESPN, ponad 37 osób wylądowało w szpitalu. Władze ligi wydały specjalne oświadczenie, w którym potępiły wydarzenia w San Luis. Wezwały także meksykańską federację piłkarską do podjęcia specjalnych kroków, które raz na zawsze wykluczą chuliganów z meczów w ich kraju. Niemal pewne jest, że stadion zostanie zamknięty na kilka meczów.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie