Liga Mistrzów: City powaliło Atalantę. Hat-trick Sterlinga

Manchester City świetnie zareagował we wtorkowy wieczór na gola straconego w 28. minucie spotkania z Atalantą w 3. kolejce LM w grupie C. Od tego momentu do siatki trafiali już tylko piłkarze Pepa Guardioli - dwukrotnie Sergio Aguero i trzy razy Raheem Sterling, który w 69. minucie ustalił wynik na 5:1. City ma na koncie komplet 9 punktów.

Ofensywny styl i profile obydwu drużyn sugerowały, że zarówno gospodarze, jak i Atalanta nie będą kalkulowały od pierwszych minut. Włosi najgroźniejsze akcje przeprowadzali lewą stroną, ale brakowało im stuprocentowych okazji do pokonania Edersona. Z kolei City zaczęło budzić się po około dwudziestu minutach i mogło prowadzić, ale Sergio Aguero nie wykorzystał dwóch bardzo dobrych szans do pokonania Golliniego.

Niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Bezmyślny faul Fernandinho na Iliciciu w narożniku pola karnego dał jedenastkę piłkarzom z Bergamo, a szansę wykorzystał Rusłan Malinowski posyłając piłkę w przeciwny róg do tego, w który zmierzał Ederson. Na odpowiedź City długo nie trzeba było czekać. Doskonałe podanie od Sterlinga spadło na nogę Aguero, a ten zrehabilitował się za niestrzelone okazje i trafił miedzy nogami bramkarza. Jeszcze przed przerwą Argentyńczyk trafił po raz drugi, tym razem z karnego podyktowanego za faul na Sterlingu.

Anglicy rozpoczęli drugą połowę już bez kontuzjowanego Rodriego, którego tuż przed przerwą zmienił John Stones. Na szczęście dla gospodarzy na boisku cały czas był Raheem Sterling, który kontynuował swój koncert. W zasadzie to Anglik dopiero go zaczął w 58. minucie, kiedy podwyższył prowadzenie Manchesteru City na 3:1. Tym razem podopieczni Pepa Guardioli praktycznie weszli z piłką do bramki Pierluigiego Golliniego, a futbolówkę do pustej bramki wystawił Sterlingowi Phil Foden.

Swojego drugiego gola przebojowy skrzydłowy strzelił już sześć minut później. Tym razem asystował Ilkay Gundogan, a Sterling wykończył świetne podanie od reprezentanta Niemiec. W 69. minucie ofensywny gracz City miał już hat-tricka, którego skompletował po świetnym dośrodkowaniu Riyada Mahreza. Atalanta po tej bramce nie miała już ochoty na walkę i choć pojawiały się szanse na gole, to te już nie padły. W końcówce czerwoną kartkę za drugą żółtą ujrzał zaś Foden.

Po tej wygranej City ma komplet 9 punktów po trzech kolejkach w grupie C. Drugą lokatę zajmują gracze Dinama Zagrzeb, którzy mają na koncie 4 oczka. We wtorek piłkarze z Zagrzebia zremisowali 2:2 z Szachtarem.

Manchester City - Atalanta Bergamo 5:1 (2:1)
Bramki: Aguero 34, 38, Sterling 58, 64, 69 - Malinowski 28

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Fernandinho, Rodri (41. John Stones), Benjamin Mendy (71. Joao Cancelo) - Kevin De Bruyne (67. Nicolas Otamendi), Ilkay Gundogan, Phil Foden - Riyad Mahrez, Raheem Sterling, Sergio Aguero.

Atalanta: Piero Gollini - Raphael Toloi, Berat Djimsiti, Andrea Masiello (46. Mario Pasalić) - Timothy Castagne, Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens, Rusłan Malinowski - Alejandro Gomez (46. Luis Muriel), Josip Ilicić (72. Hans Hateboer).

Żółte kartki: Mendy, De Bruyne, Foden, Otamendi - Masiello

Czerwona kartka: Foden (83, za drugą żółtą)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.