Liga Mistrzów FIBA: Historyczne zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali u siebie z francuskim SIG Strasbourg 97:81 (20:18, 21:22, 26:23, 30:18) w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. Bilans wicemistrzów Polski w tych rozgrywkach to 1-1.

Wtorkowa wygrana Polskiego Cukru jest historyczną, bo zespół gra po raz pierwszy w fazie grupowej europejskich pucharów, a pierwszy mecz wyjazdowy w Hiszpanii z BAXI nieznacznie przegrał 81:85. U siebie wicemistrzowie kraju zaprezentowali przeciwko drużynie z Francji naprawdę solidny basket. Momentami ich gra była błyskotliwa, a przez większość minut po prostu niezwykle efektywna.

Popis strzelecki po raz kolejny dał Keith Hornsby, którego licznik zatrzymał się tym razem na 28 oczkach. Amerykanin trafił 8 na 11 rzutów za trzy punkty. Dzielnie wspomagali go Aaron Cel 19 pkt, Chris Wright 16 pkt i Damian Kulig 14 pkt. Torunianie w całym spotkaniu trafili za trzy aż 14 razy przy 8 trafieniach rywali. To zdecydowało o wygranej.

Do trzeciej kwarty rywale trzymali się dzielnie i przegrywali zaledwie kilkoma punktami, ale czwarta była już prawdziwym popisem polskiego zespołu. Ostatnie 10 minut wygrani 30:18, a cały mecz 97:81.

Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg 97:81 (20:18, 21:22, 26:23, 30:18)

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 28, Aaron Cel 19, Chris Wright 16, Damian Kulig 14, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 5, Alade Aminu 4, Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 2, Aleksander Perka 0

SIG Strasbourg: Gabe York 17, Ali Traoré 16, Travis Trice 14, Quentin Serron 12, Boris Dallo 9, Damien Inglis 8, Thomas Scrubb 5, Jerai Grant 0, Ludovic Beyhurst 0