Euroliga: Koszykarki Arki Gdynia przegrały drugi mecz

Koszykarki Arki Gdynia przegrały u siebie z BLMA Montpellier 73:77 (18:22, 24:16, 17:22, 14:17) w swoim drugim meczu grupy B Euroligi. W kolejnym spotkaniu podopieczne trenera Gundarsa Vetry zmierzą się w środę w Stambule z Fenerbahce.

Obie drużyny musiały rywalizować w eliminacjach Euroligi, obie przegrały także swoje pierwsze grupowe mecze – francuski zespół uległ we własnej hali drużynie Sopron Basket 53:66, a gdynianki poniosły porażkę w Schio z Familą 47:51.

W konfrontacji z BLMA gospodynie, podobnie jak we Włoszech, musiały sobie radzić bez kontuzjowanej podstawowej rozgrywającej Barbory Balintovej. Z kolei w zespole gości znakomicie wypadła Stephanie Mavunga, która w spotkaniu z Sopronem zdobyła tylko cztery punkty, ale w Gdyni zapisała na swoim koncie 27 „oczek”.

24-letnia urodzona w Zimbabwe Amerykanka miała również 10 zbiórek, w tym trzy w ataku oraz trzy bloki i to głównie dzięki niej wicemistrzynie Francji triumfowały 77:73.

Początek meczu należał do przyjezdnych, które po rzucie za trzy Diandry Tchatchouangn wygrywały w 7. minucie 22:10. Gdynianki zdołały jednak odrobić straty i po takim samym trafieniu Marissy Kastanek, która do przerwy zdobyła 18 punktów (w sumie zaliczyła pięć trójek na osiem prób), zeszły na przerwę przy prowadzeniu 42:38.

W 25. minucie po rzucie Marie Gulich zrobiło się 53:45 dla gospodyń, jednak końcówka spotkania należała do rywalek. W 37. minucie po akcji 2+1 Mavungi ekipa z Montpellier wygrywała 74:66, a zwycięstwo BLMA przypieczętowała Samantha Whitcomb. 71 sekund przed końcem amerykańska rozgrywająca trafiła za trzy i jej zespół objął prowadzenie 77:70.

W ostatniej akcji piłkę w koszu za linii 6,75 metra umieściła Angelika Slamova (do dziewięciu „oczek” Słowaczka dodała 10 asyst oraz sześć zbiórek) i podobnie jak w Schio zawodniczki Arki przegrały różnicą czterech punktów.

Arka Gdynia - BLMA Montpellier 73:77 (18:22, 24:16, 17:22, 14:17)

Arka Gdynia: Marie Gulich 20, Marissa Kastanek 20, Angelika Slamova 9, Maria Papowa 8, Rebecca Allen 8, Amalia Rembiszewska 4, Sonja Greinacher 2, Kamila Podgórna 2

BLMA Montpellier: Stephanie Mavunga 27, Samantha Whitecomb 14, Klara Lundquist 10, Gabby Williams 9, Marie-Michelle Milapie 6, Diandra Tchatchouang 5, Laetitia Kamba 4, Romane Bernies 2, Ornella Bankole 0