Liga Mistrzów: Chelsea górą w Amsterdamie. Przesądziła akcja rezerwowych

Ajax Amsterdam przegrał u siebie z Chelsea FC 0:1 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. O wszystkim przesądziła akcja rezerwowych.

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów doszło do meczu na szczycie grupy H. Była to jednocześnie konfrontacja najlepszego ataku Eredivisie i trzeciego ataku Premier League, więc kibice spodziewali się wielu goli.

Pierwsza połowa nie spełniła do końca oczekiwań. Przede wszystkim zabrakło bramek. Co więcej, niewiele było celnych strzałów. Zaledwie jeden. Co prawda w 36. minucie Quincy Promes umieścił piłkę w siatce, jednak po analizie VAR sędzia nie uznał gola. Powodem był spalony.

Obaj trenerzy próbowali coś zmienić. W drugiej połowie na boisku pojawili się m.in. David Neres, Christian Pulisic czy Michy Batshuayi. Jak się okazało, Frank Lampard miał trenerskiego nosa. Właśnie akcja dwóch rezerwowych przesądziła o wyniku. W 86. minucie Pulisić zagrał płasko z lewej strony boiska, Batshuayi uderzył z pierwszej piłki i było 1:0 dla gości!

Dla podopiecznych Lamparda było to szóste zwycięstwo z rzędu, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Taki wynik sprawił, że Ajax Amsterdam i Chelsea FC po trzech kolejkach mają po sześć punktów.

Ajax Amsterdam - Chelsea FC 0:1 (0:0)
Bramka: Batshuayi 86

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Sergino Dest, Joel Veltman (89. Klaas-Jan Huntelaar), Daley Blind, Nicolas Tagliafico - Edson Alvarez (89. Siem de Jong), Donny van de Beek, Lisandro Martinez - Hakim Ziyech, Dusan Tadić, Quincy Promes (74. David Neres)

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Fikayo Tomori - Callum Hudson-Odoi (90. Reece James), Mateo Kovacić, Jorginho, Marcos Alonso - Willian (66. Christian Pulisić), Tammy Abraham (71. Michy Batshuayi), Mason Mount

Żółte kartki: Tadić, Martinez - Zouma

W drugim meczu grupy H Lille OSC i Valencia CF podzieliły się punktami. Gospodarze wyrównali w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Lille OSC - Valencia CF 1:1 (0:0)
Bramki: Ikone 90+5 - Czeryszew 63

Lille OSC: Mike Maignan - Zeki Celik, Jose Fonte, Tiago Djalo (87. Jonathan Bamba), Domagoj Bradarić - Gabriel - Yusuf Yazici (71. Loic Remy), Benjamin Andre, Boubakary Soumare, Luiz Araujo (65. Jonathan Ikone) - Victor Osimhen

Valencia CF: Jasper Cillessen - Daniel Wass, Gabriel, Mouctar Diakhaby, Jaume Costa - Francis Coquelin, Daniel Parejo, Geoffrey Kondogbia (46. Carlos Soler), Denis Czeryszew (87. Ezequiel Garay) - Maxi Gomez, Kevin Gameiro (65. Kang-in Lee)

Żółte kartki: Celik, Araujo, Djalo, Gabriel - Diakhaby, Gomez
Czerwona kartka: Diakhaby (85, za drugą żółtą)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.