Liga Mistrzów: Kolejne zwycięstwo RB Lipsk

Mimo prowadzenia Zenitu Sankt Petersburg do przerwy, ostatecznie RB Lipsk wygrał spotkanie między tymi drużynami w fazie grupowej Lig Mistrzów. Niemcy ograli ekipę z Rosji 2:1, a ozdobą spotkania był gol Marcela Sabitzera.

Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli goście, którzy za sprawą Jarosława Rakickiego otworzyli wynik w 25. minucie. Doświadczony defensor pokonał uderzeniem z dystansu Petera Gulacsiego i podopieczni Siergieja Siemaka prowadzili do przerwy.

W drugiej części gry do głosu doszła trzecia drużyna poprzedniego sezonu Bundesligi. Do wyrównania doprowadził Konrad Laimer, a trafienie na 2:1 zanotował Sabitzer. Reprezentant Austrii w efektowny sposób złożył się do strzału i golkiper mistrzów Rosji był bez szans. Zenit nie miał w drugiej połowie zbyt wielu argumentów i choć szkoleniowiec tej ekipy próbował odwrócić losy spotkania wpuszczając nowych zawodników, ostatecznie górą był Lipsk.

Dla podopiecznych Juliana Nagelsmanna było to drugie zwycięstwo w tej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszej serii gier ograli na wyjeździe Benfikę (2:1), a następnie przegrali z Lyonem (0:2). Z kolei Zenit ma na swoim koncie cztery punkty. Na otwarcie Rosjanie podzielili się punktami z ekipą z Francji (1:1), a później ograli Portugalczyków (3:1).

RB Lipsk - Zenit Sankt Petersburg 2:1 (0:1)
Bramki: Laimer 49, Sabitzer 59 - Rakicki 25

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Lukas Klostermann, Willy Orban, Dayot Upamecano, Nordi Mukiele - Kevin Kampl, Konrad Laimer (86. Diego Demme) - Marcel Sabitzer, Emil Forsberg, Ademola Lookman (69. Yussuf Poulsen) - Timo Werner (46. Matheus Cunha)

Zenit Sankt Petersburg: Mikhail Kerzhakov - Wiaczesław Karawajew, Branislav Ivanović, Jarosław Rakicki, Douglas Santos - Oleg Szatow (65. Yordan Osorio), Wilmar Barrios, Magomied Ozdojew - Sardar Azmoun (75. Daler Kuziajew), Artiom Dziuba, Sebastian Driussi (82. Robert Mak)

Żółte kartki: Barrios

W drugim meczu tej grupy Benfica ograła Lyon i zanotowała pierwsze zwycięstwo w tej edycji LM.

Benfica Lizbona - Olympique Lyon 2:1 (1:0)
Bramki: Silva 4, Pizzi 86 - Depay 70

Benfica Lizbona: Odisseas Vlachodimos - Tomas Tavares, Ruben Dias, Ferro, Alex Grimaldo - Gedson Fernandes, Florentino, Gabriel - Rafa Silva (20. Pizzi), Haris Seferovic (59. Carlos Vinicius), Franco Emanuel Cervi (78. Raul De Tomas)

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Leo Dubois, Jason Denayer, Marcelo, Youssouf Kone - Martin Terrier (56. Thiago Mendes), Houssem Aouar, Lucas Tousart, Maxwel Cornet (66. Bertrand Traore) - Moussa Dembele, Memphis Depay

Żółte kartki: Pizzi, Fernandes - Marcelo, Dembele, Kone

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.